Lukašenko se chlubil nedodržováním doporučení WHO

Samozvaný běloruský prezident Alexander Lukašenko se nyní chlubí, že navzdory doporučením Světové zdravotnické organizace neoddělit matky s covid-19 od svých dětí, lékaři v Bělorusku berou ženám děti a jsou jim údajně vděční.

Zdroj: Lukašenkov telegramový kanál

 

Zdroj: youtube.com

 

„Již od prvních dnů je matce, která onemocněla koronavirem odebráno dítě. Proč – protože během první vlny koronaviru se vyskytly případy, kdy byl koronavirus přenášen z matky na dítě. A hned poté jsme tuto praxi zavedli. A dnes matky, které porodili, těmto lékařům děkují.“

 

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

 

Podrobnosti: Podle Lukašenka mu lékaři v jedné z běloruských porodnic řekli, že WHO sice dala takové doporučení. Rovněž ale uvedli, že od této praxe upustili.

 

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

 

Podle doporučení WHO může žena pozitivní na covid-19 zůstat se svým dítětem ve stejné místnosti, praktikovat kontakt kůže na kůži a dítě kojit, pokud si to přeje. K tomu však musí dodržovat následující pravidla:

 

  • Sledovat hygienu dýchání během krmení a nosit masku, pokud existuje;
  • Umýt si ruce před a po interakci s dítětem;
  • Pravidelně dezinfikovat povrchy, kterých se dotýká.

 

Zdroj: youtube.com

 

PSALI JSME: ANDREJ BABIŠ UVEDL, ŽE NÁVRH NA ZMĚNU ZÁKONA O OCHRANĚ VEŘEJNÉHO ZDRAVÍ BYL CHYBOU: „MINISTR JE TU NOVÝ, ŘEŠÍ COVID,“ HÁJIL JANA BLATNÉHO

PŘIPOMÍNÁME: POČET NAKAŽENÝCH KORONAVIREM V USA PŘESÁHL 14 MILIONŮ: BIDEN SE NECHÁ VEŘEJNĚ OČKOVAT PROTI KORONAVIRU

 

Share