Thong musel žít deset let v naplněném koši: Jeho život se dnes změnil k nepoznání

Člověk se rozhodl, že je stvořením na nejvyšším stupni evoluce. Zjevně si tedy představoval, že má plné právo rozhodovat o osudu ostatních živých bytostí obývajících planetu Zemi.

 

Zdroj: Mimimetr.me

 

A pokud je stále možné porozumět zabíjení při lovu, pak život v zajetí popírá vysvětlení. Ano, mnoho druhů zvířat, ptáků nebo plazů v zoologických zahradách je zachráněno před vyhynutím. Je pravda, že za smrt těchto živých bytostí je opět na vině člověk.

 

Zdroj: Mimimetr.me

 

Nejhorší je, že někteří lidé se rozhodnou koupit si exotické zvíře. Ve většině případů nevědí, jak se o něj správně starat, a tak přivedou zvíře k utrpení.

 

Zdroj: Mimimetr.me

 

Tento smutný příběh začal v Laosu. Malý opičák zůstal bez rodičů. Zabili je pytláci. Byl prodán v bazaru. Brzy se ocitl v sousedním Thajsku. Tam koupila opici dívka a představila jej příbuzným svého budoucího manžela.

Změnili jeho přezdívku na Tong a usadili jej na nádvoří za garáží. Jeho bydliště se příliš nelišilo od koncentračních táborů. Opici v této cele prožil celých deset let.

 

Zdroj: Mimimetr.me

 

Majitelé krmili zvíře banány a dávali mu vodu v plastových lahvích. Z nějakého důvodu lidi nenapadlo, že alespoň někdy musí být Tongova klec očištěna od zbytků. Takže po tolik let se rezidence opice proměnila ve skutečnou hromadu odpadků. Konec konců, zvířecí výkaly také zůstaly v kleci.

 

Zdroj: Mimimetr.me

 

Není překvapením, že Tong vyrostl naštvaný a agresivní. Bylo nebezpečné zatlačit ruku do klece, mohl jí bolestně kousnout. Opičák se opakovaně pokusil o útěk z místa svého zadržení. Ale pokaždé, když byl nalezen, byl vrácen zpět. Jedinou útěchou pro Tonga bylo, že často škrábal své majitele.

 

Zdroj: Mimimetr.me

 

Nakonec lidé zjistili, že je zbytečné držet zvíře v tak hrozných podmínkách. Majitelé opice zavolali záchrannou službu zvířat a řekli, že jim chtějí Tonga dát.

 

Zdroj: Mimimetr.me

 

Odstranění opice z klece trvalo více než hodinu. Lidé v jeho chápání byli nejdůležitější zlo. Nebylo to na dlouhou dobu. Proto, abych vzal opici do mých rukou, musel jsem ho nechat spát s injekcí. Aby vytáhl jazyk, klec musela být otevřena. Koneckonců, nebyly tam ani dveře ani okno. Jak se opici podařilo uniknout dříve, je záhada.

 

Zdroj: Mimimetr.me

 

Po tom všem utrpení byla Tonga přemístěna do velké voliéry. Vypadalo to jako skutečný ráj pro „bývalého vězně“.

 

 

Ve středisku byla opice vyšetřena a vyléčen z mnoha nemocí. Po karanténě ho plánují propustit. Jak se bude chovat, není známo. Tong strávil téměř celý svůj život v zajetí. Už zapomněl, jaká je svoboda.

 

Share