Manžel opustil sterilní manželku se zdravotním postižením: O rok později se objevil u ní doma s dítětem

Někdy vášeň tlačí člověka na všechno, dokonce i do podvádění. Přestože spálený popel je vše, co vášnivý románek zanechává. Zlomené srdce, zničené vztahy a ztracená důvěra.

 

A nekonečné lítosti nad tím, co člověk udělal

 

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

 

To se stalo také hezkému muži, který propadl běžnému flirtování. Jeho příběh byl jednoduchý: s Katkou se přátelil mnoho let. Jejich matky byly ve skutečnosti kamarádky. Viktor a Katka bojovaly v dětství a ještě rozhodně nevyrostli.

 

V šesté třídě si Viktora přestala všímat. No do osmé byli blízkými přáteli

Od té doby byli vždy spolu: hráli ve školním divadle, řešili spolu úlohy z matematiky, střídavě pomáhali s domem: společně s Katčinou matkou pak přišli do Viktora. Matky byly samotářky, dívali se na děti ostražitě. Zároveň ale byli upřímné a velice přátelské.

Jejich osud po škole je ale odloučil. Kateřina se pevně rozhodla jít za svým snem, stát se fotografkou. Vstoupila na fakultu žurnalistiky a šla ke konkrétnímu učiteli, slavnému fotoreportérovi.

Viktor se pokusil o vojenskou kariéru, ale neprošel lékařskou prohlídkou. Šel se dtedy naučit, jak používat nějaký druh složitého vojenského vybavení a programovat – Kateřina tomu moc nerozuměla.

 

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

 

A všechno bylo pro Kateřinu perfektní, po škole byla velmi žádaná

Jednou byla nucena schovat se s kamerou i do křoví, někdy zase i na střechu. Vtaženi do dobrodružství, a v snaze zachytit příběh. Podařilo se jí vydělat peníze i na svatbách. Obecně podporovala svou rodinu.

Nakonec Viktorova kariéra nevyšla. Vzácný specialista, se po krizi ocitl bez práce, a poté jeho znalosti zastaraly. Bylo nutné neustále studovat a kdo mu umožní přístup k utajovaným skutečnostem?

 

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

 

Vyzkoušel vývoj nějakých aplikací pro mobilní telefony, ale žádná z nich se neujala.

Kateřina se smála, že je prokletý, ale naštěstí její peníze stačily i s rezervou. Viktorovi pomohla naučit se natočit záběry, a tak jsi žili.

 

Ilustrační foto. Zdroj: freepik.com

 

Dokud Katka nezachytila něco, co nebylo určeno pro zvědavé oči

Nejprve našli pouze rozbitou kameru bez paměťové karty. Kateřinu jen o den později, v příkopu.

„Jsem naživu“.

Zraněnou, podchlazenou, jí hospitalizovali, jenomže bylo pozdě. Je nepravděpodobné, že se ještě někdy postaví na nohy, řekl Viktorovi doktor. A určitě nebude schopna mít děti, je štěstí, že ona sama zůstala naživu.

 

Dny byly dlouhé a šedé

Viktor se snažil vydělat peníze, no moc se mu to nedařilo. Byl dokonce připraven vykládat kamiony, ale i tam byli lidé, kteří chtěli víc než dokázal odpracovat. Opravoval tedy kohoutky sousedům a pomáhal školákům s domácími úkoly. Napsal jsem několik semestrálních prací.

Musel jsem pomoci všem fotografům s retušemi. Peníze byly zanedbatelné a pomoc Kateřině dostat se zpátky na nohy vyžadovalo nemalé výdaje.

 

Snažila se něco udělat na dálku, ale neměla sílu, pořád ji bolela hlava. Potřebovala léky, dobré jídlo, masáže, moře a slunce. A deprese jí vzala zbytky síly: to nebylo to, co si hrdá dívka přála pro sebe. Bylo jí líto, že je přítěží i pro vlastního manžele.

Viktor byl připraven bojovat o příjem, ale každodenní utírání hlenu bylo nad jeho síly. A slovo „neplodná“ se pro něj stalo špinavým stigmatem. Každý muž potřebuje dědice. Prostě nemohl, nechtěl to na celý život. To není rodina.

 

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

 

Když vešel do kavárny, uvědomil si, jak byl unavený. Bezmyšlenkovitě si sám zasloužil šálek kávy, že? Jen káva, jen chuť zapomenutého života. Kolik kávy tu vypili, když byla Katka zdravá.

Během té doby byla v kavárně již jiná barmanka. Viktor pochopil, že se do ní zamiloval na první pohled. Plná života, s mnohobarevnými vlasy a úsměvem, navíc vypadala, že i on jí očaruje.

Vrátil se ale domů, podíval se na kyselou tvář své ženy a probudil se. Bylo nutné zapomenout na lásku, pomyslel si opožděně a vrátit se k přátelství. Vyběhnout na pomoc a to jí stačí.

 

Potichu odložil své věci do kufru

 

Všechno, co bude potřebovat poprvé. A co Katka rozhodně potřebovat nebude, trapně se omluvil a odešel. Poté se k ní přestěhovala její máma aby se o ní mel kdo starat. Křičela na svou dceru umírající žalem, prodala všechno co mohla, aby vzala dívku na moře.

Opálená Kateřina dýchala mořský vzduch a nechtěla se vrátit. Pracovala na dálku, tak koho to zajímá? Zůstala žít u moře v malé vesnici, peněz bylo dost z pronájmu městského bytu, a tak si pronajala pokoj u moře. Hosteska byla jen ráda: konec řady nájemníků, pití a hluk.

 

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

 

Tvrdohlavá Katka objevila virtuální prostor a brzy začala vydělávat o nic méně než kdysi. Navíc neměla kde utrácet, všechno tedy odložila na léčbu, protože její léčba se nezastavila.

Viktor se nastěhoval ke své nové přítelkyni Irině, těhotenství na sebe nenechalo dlouho čekat. Je pravda, že mazaná barmanka z toho nebyla velice šťastná, nechtěla se o dítě starat, proto hodila všechnu starost na tátu. Odešla se svými přítelkyněmi do baru, a řekla, že možná nepřijde přenocovat.

 

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

 

Vášnivě nadávali, stejně vášnivě smířeni

Dokud Irina nezmizela. Zanechala jenom dopis: dítě nechci, jsem unavená. Viktor jí nelitoval. Litoval Kateřinu, ale kde ji najít? Bývalí sousedé jen pokrčili rameny.

Stál na stráži u vchodu tři týdny, dokud neuviděl svou bývalou tchyni.

Jak zjistil, kde se Kateřina nachází je na samostatný příběh. Ale nakonec vyprosil její adresu, a přišel k moři se svým synem.

A zůstal – nyní má Kateřina dítě, i když nerodila. A na minulost oba zapomněli.

 

PSALI JSME: „ŽENA TVRDĚ PRACOVALA, ABY SPLATILA ÚVĚR, KTERÝ SI VZALA JEJÍ TCHÝNĚ“: PAK SE UKÁZALO, ŽE MANŽEL MĚL TAJEMSTVÍ

PŘIPOMÍNÁME: BĚHEM TĚHOTENSTVÍ SI ŽENA MYSLELA, ŽE ČEKÁ HOLČIČKU: ALE PO PORODU SE VŠE ZMĚNILO

 

Share