Miloš Zeman se rychle zotavuje z operace a už začal pracovat: Brzké uzdravení českému prezidentovi popřál i Vladimír Putin

V úterý se s českým prezidentem Milošem Zemanem stala nepříjemná situace, spadl a zlomil si pravou paži. Po provedené operaci se naštěstí zotavuje poměrně rychle. Pokud bude vše v pořádku, v sobotu nebo v neděli bude moci pan prezident nemocnici opustit a jít domů.

V Ústřední vojenské nemocnici se o prezidenta starají nejlépe. Ale přesto prezident chce být doma, protože tam je mnohem pohodlnější a obvyklejší než v nemocnici.

Zdroj: Blesk / Karel Kopáč

Podle předběžných informací se prezident po zhlédnutí večerních zpráv rozhodl nepoužívat hůl, po které spadl na zem. Tak došlo k zlomenině.

Miloš Zeman je nucen používat nějakou oporu pro chůzi, protože má neuropatii dolních končetin. Kvůli tomu se těžko pohybuje.

Nyní prezident nejen odpočívá v nemocnici, ale také začal pracovat. Například se neustále zabývá tím, co se v zemi děje a plánuje pracovní schůzky na září. Řekl to prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček pro Blesk.

Zdroj: Archiv Blesku

Miloš Zeman předpokládá, že až nemocnici opustí, bude pokračovat v realizaci svého plánovaného programu. Má například naplánovanou návštěvu jižní Moravy.

Jiří Ovčáček vysvětlil, že pokud nedojde k žádným zdravotním komplikacím prezidenta, bude s největší pravděpodobností realizován plánovaný program.

Lékaři předpokládají, že prezident bude potřebovat 6 až 8 týdnů na zotavení po operaci.

Zdroj: Facebook M. Zemana

Českému prezidentovi popřála brzké uzdravení řada lídrů jiných zemí i čeští politici. Jiří Ovčáček sdělil, že Miloši Zemanovi bylo velmi příjemné to slyšet.

Popřáli mu to například prezidenti Egypta, Srbska, Německa, Slovenska, Izraele. Ruský prezident Vladimir Putin také popřál brzké uzdravení českému prezidentovi.

Zdroj: Reuters

Zatímco prezident je v nemocnici, stihl jmenovat nového šéfa Úřadu pro ochranu osobních údajů. Stal se jím státní tajemník z ministerstva vnitra Jiří Kaucký.

Také Miloš Zeman kritizoval cestu šéfa Senátu na Tchaj-wan. Proti této cestě Miloše Vystrčila se už vyjádřil předseda vlády Andrej Babiš nebo předseda Sněmovny Radek Vondráček.

Zdroj: Jan Handrejch, Právo

Samozřejmě na to ostře zareagovali i zástupci Čínské lidové republiky.

„Je to stejné, jako kdyby pan předseda Senátu navštívil navzdory španělským protestům Katalánsko. Jde tedy o nezdvořilost v mezinárodních vztazích,“ vysvětlil Jiří Ovčáček.

Share