Ministr Havlíček promluvil o pravidlech pro budoucí rozvolňování: zaměstnanci kadeřnictví si budou muset nasadit šíty a roušky

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček pro televizi Nova uvadl detaily o rozvolňování, které se bude týkat obchodů a služeb. Řekl, že zaměstnanci kadeřnictví budou muset mít štít a roušky.

Havlíček dlouhodobě chce, aby se obchody znovu otevřely již v pondělí 30. listopadu. Ministr však dodává, že se skóre nesmí zvyšovat a vláda se definitivně rozhodne v neděli.

Zdroj: youtube.com

„Už nyní ale, s předstihem pěti dnů, říkáme parametry pro rozvolňování,“ prohlásil Karel Havlíček a dodal, že se pevné parametry protiepidemického systému nemění, ale budou platit upřesňující pravidla.

V kadeřnictví například smí být jeden zákazník na 15 metrů čtverečních a kromě toho, kadeřník musí mít nasazený štít a roušku.

Zdroj: youtube.com

Štíty budou povinné i pro manikéry, pedikéry a fotografy. Havlíček uvedl, že vánoční trhy budou fungovat s dodržováním rozestupů a zákazem konzumace na místě. Musíme se však dostat do třetího rizikového pásma.

O omezeních pro skiareály se rozhodne až před Vánočními svátky. Budou se týkat sedaček, hotelů či frontového managementu.

Zdroj: youtube.com

Není zatím však jisté jestli se vláda na rozvolňování shodne. Ministr zdravotnictví Jan Blatný návrh podporuje, proti se postavil vicepremiér Jan Hamáček.

Ministr vnitra podotkl, že počty nakažených neklesají tak rychle, jak si všichni přáli a navíc se některé parametry zvyšují.

Zdroj: youtube.com

Hamáček také dodal, že to zatím nevypadá na zahájení lyžařské sezóny. Řešit situaci bude vláda.

PSALI JSME: Agáta Hanychová postrádala 6 milionů: Jakou částku plánuje získat od bývalého manžela Jakuba Prachaře

PSALI JSME: HAMÁČEK PROMLUVIL O ZHORŠUJÍCÍCH SE PARAMETRECH INDEXU RIZIKA: DALŠÍ ROZVOLŇOVÁNÍ OPATŘENÍ JE V OHROŽENÍ

PŘIPOMÍNÁME: RADIKÁLNÍ ZMĚNA ANDREY POMEJE: ASI JI JEŠTĚ NIKDO NEVIDĚL BLONĎATOU

Share