TOP 09 chce snížit výdaje prezidentské kanceláře: je možné ušetřit 18 milionů korun a pomoci umělcům

Ne všichni politici souhlasí s výdaji, které má prezidentská kancelář, které jsou hrazeny ze státního rozpočtu. Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová podle TN.cz. chce navrhnout změnu zákona o státním rozpočtu. To by umožnilo snížit náklady na Kancelář prezidenta.

Strana TOP 09 navrhuje tyto ušetřené peníze použít na podporu umění. Koneckonců, v této oblasti nikdo nepomohl mnoha ekonomicky postiženým lidem.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Markéta Pekarová Adamová vzpomínala, jak prezident Miloš Zeman mluvil o tom, že umělci vytvořili své nejlepší díla, když byli hladoví.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

„S takovým zlehčováním vážné situace, ve které se celá kulturní scéna nyní nachází, naprosto nemohu souhlasit,“ řekla Markéta Pekarová Adamová.

Jejich strana proto chce předložit do parlamentu návrh, který by umožnil ušetřit náklady prezidentovy kanceláře ve výši 18 milionů korun.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Tyto peníze by TOP 09 ráda využila jako pomoc české kulturní sféře. Dodala, že pokud pan prezident neví, jak se ušetřit, jsou ochotní mu pomoci.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Podle nich lze ušetřit ve třech oblastech. První jsou platy a pojistné zaměstnanců kanceláře prezidenta, druhá je úspora nákladů na cesty po Česku a do zahraničí a třetí je Lesní správa Lány.

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček situaci komentoval pro portál TN.cz. Stranu TOP 09 označil za politického trpaslíka a řekl, že „nemají jiný program, než okopávání Hradu a vlády“.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Zástupci strany TOP 09 se domnívají, že právě prezident Miloš Zeman by měl být příkladem pro všechny ostatní, že politici na sebe umějí šetřit.

PSALI JSME: HAMÁČEK PROMLUVIL O ZHORŠUJÍCÍCH SE PARAMETRECH INDEXU RIZIKA: DALŠÍ ROZVOLŇOVÁNÍ OPATŘENÍ JE V OHROŽENÍ

PŘIPOMÍNÁME: MINISTERSTVO ZDRAVOTNICTVÍ PŘIPRAVUJE DALŠÍ TABULKY: BUDE SE JEDNAT O DOPLNĚK K PES

Share