Ministr zdravotnictví Jan Blatný varuje: Co je třeba znát o vakcíně proti covid-19

Ministr zdravotnictví Jan Blatný zkusil dokázat nepravdivost několika výroků ohledně očkování proti koronaviru. Informuje o tom novinový portál Seznam Zprávy na svých webových stránkách.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

Do České Republiky za krátkou dobu dorazí vakcína proti nemoci COVID-19. Kolem toho se začalo hodně spekulovat. A proto ministr zdravotnictví se rozhodl o tom osobně promluvit.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

K prvnímu tématu, ke kterému se rozhodl pustit Jan Blatný, bylo to, že vakcína nebude efektivní, a to z důvodu, že byla zpracovaná za velice krátkou dobu. „Prosím, to není pravda,“ uvedl ministr. Dodal, že koronavir náleží do kategorii virů, které byli již v minulosti podrobně prozkoumané.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

Další obava, kterou mají obyvatele Česka je to, že očkování zapříčiní nemoc samotnou, ale ne naopak. Dle slov ministra Blatného ani jedná z vakcín proti koronaviru nemá vir celý, který by měl možnost se ocitnout v buňkách. “Vakcína nemůže způsobovat covid-19,“ podotkl Blatný.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

Poslední populární otázka, kolem které se spekuluje, je to, že vakcína není bezpečná, protože Česko ji distribuuje každému a úplně zdarma. To ministr nazval cíleným vyvoláváním obav a poplachů. „Žádná z těchto zpráv není pravdivá,“ doplnil nakonec Jan Blatný.

ČTĚTE TAKÉ: ZLEPŠENÍ SITUACE OHLEDNĚ KORONAVIRU V ČESKU OČEKÁVÁ VÍCE NEŽ POLOVINA ČECHŮ, ODHALIL PRŮZKUM

PLASI JSME: EPIDEMIOLOG MAĎAR ŘEKL, ŽE SOUČASNÁ ČÍSLA NEJSOU BEZPEČNÁ PRO ROZVOLŇOVÁNÍ OPATŘENÍ: V LEDNU OČEKÁVÁ ZHORŠENÍ SITUACE

Share