Miroslav Kalousek poradil Petru Fialovi, aby mlčel: oba jsou opozičníci, ale jejich názory se někdy liší

Opoziční strany TOP 09, ODS a KDU-ČSL se chtějí spojit do příštích voleb do dolní komory parlamentu a kandidovat jako jedna koalice. Realizovat to ale nebude snadné, protože mezi těmito stranami občas vznikají spory a rozpory. Například předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek komentoval výrok předsedy ODS Petra Fialy o rozpočtu na příští rok.

Petr Fiala napsal na svém Twitteru, že jejich strana je jediná, která neustále nabízí návrhy, jak přesně je možné ušetřit státní rozpočet.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Za příklad uvedl, že se loni díky jejich návrhu podařilo ušetřit 46 miliard. Proto řekl, že se o to budou snažit i letos.

S takovými výroky ale nesouhlasil bývalý ministr financí Miroslav Kalousek. Uvedl, že schodek 320 miliard korun státního rozpočtu na příští rok už schválila Sněmovna.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Vysvětlil, že nyní to parlament nemůže změnit, může to udělat jen kabinet. A aby k tomu došlo, bude nutné jednat s vládou.

„Tak raději mlč, bude to lepší,“ poradil Miroslav Kalousek Petru Fialovi.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Mezi těmito stranami také není shoda na tématu zrušení superhrubé mzdy. ODS podpořila SPD a hnutí ANO a superhrubá mzda byla zrušena.

TOP 09, ČSSD a hnutí STAN takové rozhodnutí kritizují, protože by to vytvořilo velkou díru ve státním rozpočtu.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Občanští demokraté vysvětlili, že tímto způsobem splnili svůj slib a že to bude mít dobré důsledky pro mnoho občanů.

„Koukám, že zase integrujete pravici,“ komentovala odpověď Miroslava Kalouska na Twitteru europoslankyně za ODS Veronika Vrecionová.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Miroslav Kalousek už dříve avizoval, že do dalších voleb do Poslanecké sněmovny kandidovat nehodlá. Dělá to proto, aby dále nebránil spolupráci stran TOP 09, ODS a KDU-ČSL.

PSALI JSME: JAKÉ PLATY MAJÍ VEDOUCÍ PRACOVNÍCI PRAŽSKÉHO HRADU: VRATISLAV MYNÁŘ VYDĚLÁVÁ VÍC NEŽ JIŘÍ OVČÁČEK

PŘIPOMÍNÁME: „MÁME DOBRÉ ZPRÁVY“: ŠÉFKA EVROPSKÉ KOMISE UVEDLA, KDY EVROPANÉ BUDOU MOCT OBDRŽET VAKCÍNU PROTI KORONAVIRU

Share