Mladý muž šel po ulici a našel peněženku. Uvnitř bylo 3$ a dopis z roku 1944

Našli jste někdy něco na ulici? Někteří procházejí kolem, váhají se zvednout nález, považují ho za špatné znamení. A tento mladý muž byl velmi zvědavý. Navíc se mu podařilo změnit osudy dvou lidí a stát se hostem na jejich svatbě.

Zdroj: fatelines.net

POZDRAV Z MINULOSTI

Šel po ulici a našel peněženku. Ležely v něm tři dolary a dopis z roku 1944. Samozřejmě si ho přečetl.

„Drahý Maikle! Máma je proti našemu vztahu, už se nemůžeme vídat. Prosím, odpusť mi. Moc tě miluju. A vždycky tě budu milovat. Tvoje Anna»

MLADÝ SHERLOCK HOLMES

Dojatý mladík se rozhodl najít adresáta. On se snažil zjistit telefonní číslo.

Ukázalo se, že matka Anny žila v domově důchodců a byt je již dlouho prodány. Noví majitelé ale měli telefonní číslo a adresu Anny. Mladík za ní vyrazil. Otevřela mu starší žena se smutným úsměvem a krásnými očima.

Zdroj: fatelines.net

Když se dozvěděla důvod jeho návštěvy, byla velmi rozrušená. Ale pak mě pozvala dovnitř. Vyprávěla svůj příběh. Dále od 1. osoby:

„Milovala jsem ho, jmenoval se Mikel Goldstein. Ale bylo mi teprve šestnáct let, takže moje máma nedovolila nám být spolu a já ji nedokázala přesvědčit. Mikel byl také velmi mladý… Jestli ho najdete, řekněte mu, že jsem se nikdy nevdala, protože jsem ho celý život milovala…»

TO NENÍ VŠECHNO!

Když mladík odešel od Anny, potkal ho člen ochranky a ptal se, jestli on našel toho, koho hledal. Mladík odpověděl, že nyní musí najít další osobu. Když chtěl upřesnit příjmení, vytáhl z kapsy peněženku. Ochranka okamžitě pojmenovala jméno majitele: „Vím, kdo to je. To je pan Goldstein, který bydlí vedle. Když jde na procházku, často ztrácí peněženku. Za poslední měsíc to bylo už třikrát.

Mladík takové štěstí nečekal. Brzy se setkal s Mikelem Goldsteinem. Mladík se přiznal, že dopis četl. Ale udělal to jen proto, aby našel majitele peněženky.

Zmínil se také, že našel a viděl se s Annou, a předal mu vše, co o ní ví. Že už s matkou nežije, že celý život byla sama, protože milovala jen jeho.

Zdroj: fatelines.net

Pan Goldstein se zamyslel, protože věřil, že je dlouho vdaná a není důvod jí hledat. Nezapomněl však na ni, protože tento dopis uchovával mnoho let. Pak on skočil a požadoval, aby ho doprovodil k ní.

Stáli vedle sebe a nedokázali se ubránit slzám. Mladík se je rozhodl nechat o samotě, protože jeho mise byla splněna. A o tři týdny později dostal dopis od 76leté Anny a 78letého Michaela. Chlapec byl pozván na svatbu.

Po tolika letech osamělosti se konečně rozhodli být spolu.

Share