„Mořský démon“: při procházce po pláži objevila pětiletá dívka obrovskou medúzu

Při procházce po pláži objevila pětiletá dívka jménem Erin Fox neuvěřitelně velkou medúzu. Na obří monstrum narazila se svým otcem na pobřeží. Stalo se to v neděli v severním Walesu (Velká Británie). V písku ležel pichlavý mořský tvor s průměrem asi 2 metry, který čekal na nový příliv, který by ho vzal zpět k moři.

Zdroj: Fatelines.net

Co udělali

Medúza může být nebezpečná, takže se otec snažil nenechat svou dceru dotknout se tohoto tvora. Muž rychle vyfotil snímek, který ohromil jeho ženu a každého, kdo ho viděl. Lidé tomu prostě nemohli uvěřit.

Zdroj: Fatelines.net

Jak řekl, ten den prostě šli k moři a najednou si všimli velkého stínu. Když se přiblížili, objevili toto mořské stvoření.

Je to individuální, velice výjimečný úkaz

Medúza, kterou objevili, patří mezi druh talířovky obrovský, známé také jako medúza žehavá. Byli tak pojmenováni kvůli svým velkolepým závěsným chapadlům. Toto je jedna z největších medúz na světě. Největší exemplář byl viděn u pobřeží Massachusetts v roce 1865. Průměr těla tohoto jedince byl více než dva metry.

Zdroj: Fatelines.net

Nejčastěji se takové medúzy vyskytují v létě u pobřeží Velké Británie. V Černém moři najdete také medúzy, ale pouze malé velikosti.

Share