Na co jiného se mohou hodit formy na led

Zde jsme se snažili zodpovědět otázku „Naše stará lednička dosloužila, zůstaly jen formy na led. Nová lednice přišla už s novými formami, a co tedy s těmi starými udělat?“ Určitě to všichni znáte, máte nové a lepší, ale je vám líto zahodit ty staré jen tak … naštěstí nemusíte! zde jsme si připravili pár tipů a triků. Nemusíte z nich vytvořit jen krmítko pro ptáky.

Zdroje: Freepik.com

Samozřejmě můžete přijít s mnoha různými nápady, ale v tomto případě jsme v naší redakci speciálně pro naše čtenáře připravili sbírku nápadů, jak kreativně využít staré formy na led. A věřte nám – formy na led rozhodně nezůstanou s vámi, protože v nich můžete mrazit spoustu všeho! A bude to krásné a praktické.

Káva, zmrzlina a mléko

Namísto vody se vařila a chladila káva. Za teplého počasí kostky vyjměte z chladničky a přidejte do sklenice čerstvé mléko. Káva může být slazená, a pak koktejl bude vynikající!

Zdroje: Freepik.com

Vložte do formy na led různé druhy zmrzliny: vanilka, čokoláda, vaše oblíbené ovoce. Pokud vaše děti odmítnou pít pravidelně mléko, přidejte do sklenice sladké kostky – bude to radost nejen pro děti, ale i pro vás! Mléko se může trochu zahřát, aby se zmrzlina rozpustila rychleji.

Ovoce

Do každé sekce formy můžete vložit zralé bobule. Mohou to být třešně, hrozny, jahody, dokonce i plátek citronu nebo list máty. Vše se hodí pro budoucí party. Nejen pohodlně ušetří váš čas, ale je to také velmi praktické! Nebojte se to smíchat s jakýmkoliv nápojem, výsledek vás rozhodně překvapí.

Zdroje: Tupperware.org.ua

Případně můžete zmrazit ovocné pyré. Je snazší ho vyrobit z hrušky, melounu nebo ananasu, než jej krájet kostky, které mají vhodný tvar. Pak takhle zamražené pyré můžete použít jako nezávislý dezert nebo jej přidat do salátů. Neexistují žádná omezení, jedině vaše fantazie.

Zdroje: Freepik.com

Ovocné šťávy také dokonale padnou do formy pro zmrazení. Kostky lze použít v koktejlech nebo jiných nápojích. Může to být grapefruitová šťáva, červený pomeranč, jablko, limetka nebo citron. Přemýšlejte o tom.

Není nutné uchovávat hotový ovocný led ve formě, protože ta může být použita pro další zmrazení. Proto je možné klidně vložit hotové kostky do sáčku a poslat je do mrazničky. Jedná se o skvělý způsob pro dlouhodobé skladování a dávkování.

Zelené kostky

Zmrazování určitě není jen o ovoci. Tato metoda je ideální pro zmrazování salátů a bylin. Nakrájený kopr, petržel, koriandr a jarní cibulka. Totéž můžete udělat taky s česnekem nebo avokádem. Kdo řekl, že šťouchaná zelenina se skladuje hůř než ovoce?

Zdroje: Freepik.com

A co základ na polévky a jiná jídla? Koření smíchejte například s máslem. Poté lze takovou kostku přidat do ovesné kaše, pilafu nebo houby. Ve skutečnosti jsou tyto možnosti neomezené! Všechno závisí jen na vás.

Zmrazené květiny

A teď trochu exotičtější nápad. Ledová forma je ideální pro zmrazení poupat. Můžete ji jíst, ale je lepší ji použít k ochlazení bylinných čajů, ke kterým čerstvé květiny dodají půvabnou vůni. A také takové kostky lze nalít do kbelíku se šampaňským. Jen si představte, jak cool to bude vypadat!

Zdroje: Freepik.com

Můžete zmrazit všechno, dokonce i jedlé třpytky, i takové jsme viděli. Také si můžete připravit čokoládové sladkosti s vaším oblíbeným jogurtem nebo jinou náplní. Dokonce i šťáva z aloe vera může být zmražena, aby zjemnila pleť později. Jednoduše přejděte kostkou přes vaši krásnou tvář, jedná se o skvělý omlazující účinek. Chcete to vyzkoušet?

Zdroje: Freepik.com

Zdá se, že jsme plně naplnili potenciál formy pro led. Ale samozřejmě, můžete jej použít i jako krmítko pro ptáčky. Nezapomeňte se podívat na další skvělé články z naší redakce. A nezapomeňte sdílet se svými přáteli!

Share