Narodila se s hmotností 623 gramů: Žádný z lékařů se vážně na toto malé stvoření nedíval, ale malá holčička měla obrovskou vůli žít

37letá Victoria Bradley byla informována, že její dcera zemře – dívka se narodila s váhou pouze 623 gramů. Francesca Bradley-Karan se narodila v dubnu, jenom dva dny po termínu, který je dovolen ve Spojeném království pro potrat. Lékaři říkají, že se jedná o skutečný „zázrak“ – v boji o život dítěte museli projít vážnými obtížemi.

Zdroj: findimindi.ru

Předčasná holčička, jejíž nohy byly velké asi jako cent, se narodila ve Velké Británii. Victorii Bradley bylo řečeno, že její dcera pravděpodobně zemře.

Ale malá Francesca Bradley Karanová měla obrovskou vůli žít.

Pokud by se ale narodila o 48 hodin dříve, nedostala by lékařskou pomoc. Podle současných zákonů Spojeného království nejsou děti narozené před termínem, kdy lze udělat potrat, stále považovány za „životaschopné“ kvůli jejich nízké míře přežití.

I když je míra přežití těchto dětí nízká a jejich těla jsou často nedostatečně vyvinutá, existují výjimky.

Skoro devět měsíců však toto „zázračné dítě“ bojovalo s meningitidou, sepsí a plicními problémy.

Paní Bradley z Liverpoolu dostala jako upomínku drobné stopy své dcery – vyrobili je lékaři, protože neočekávali, že přežije.

Ale nyní je Francesca naživu a zdravá, byla propuštěna z nemocnice jen 17 týdnů po narození. Paní Bradleyová řekla: „Je skvělé konečně přijet domů. Nemyslela jsem si, že tu bude moje dcera. Je děsivé si myslet, že kdyby se objevila jen o dva dny dříve, nikdo by nám nepomohl ji zachránit.“

Sestřičky povolovaly matce být s dcerou jen několik hodin a poté ji izolovaly na jednotce intenzivní péče.

Dodala: „Myslela jsem, že dítě je stále spíše jako plod. Její kůže byla průsvitná a neměla obočí ani řasy. Její oči ještě nebyly otevřené. Byla jen neskutečně maličká. Bylo nám řečeno, že nepřežije. Okamžitě zachytila ​​spoustu infekcí.“

Zdroj: findimindi.ru

V současné době k potratům ve Velké Británii dochází před 24. týdnem těhotenství a teprve od 25. týdne je plod považován za člověka. Za určitých okolností však lze těhotenství v tuto chvíli ukončit, pokud existuje riziko pro matku nebo dítě.

Osobám, které jsou narozené před 24 týdny nikdo neposkytuje zdravotní péči, protože nejsou považováni za „životaschopné“. Výzkum v roce 2006 však naznačuje, že 19 % dětí narozených ve věku 23 týdnů přežilo, což vedlo mnoho lidí k argumentu, že je třeba tuto hranici snížit.

V loňském roce Královská vysoká škola porodních asistentek tvrdila, že žena by měla mít možnost kdykoliv ukončit těhotenství bez obav z trestního stíhání. Tento postoj byl silně kritizován, protože existuje důvod se domnívat, že někteří budou chtít ukončit těhotenství, pokud plod není „pohlaví“, které by si přáli.

Tisková kampaň začala poté, co byla 24letá žena uvězněna za úmyslně vyvolaný potrat během jejího osmého měsíce těhotenství.

Zdroj: findimindi.ru

Paní Bradleyové byla diagnostikována neplodnost a byla si jistá, že kvůli problémům s vaječníky nikdy nebude moci mít děti.

Ona a její partner Paul Karan (46 let) byli šokováni, když se dozvěděli, že žena otěhotněla. Těhotenství bylo velmi obtížné, žena trpěla bolestmi zad a silnou toxikózou a ve 24. týdnu byla 22. dubna převezena do Liverpoolské nemocnice, kde přirozeně porodila svou dceru.

Po umístění dítěte do inkubátoru na jednotce intenzivní péče bojoval tým 15 lékařů a zdravotních sester o udržení dívky naživu. Trvalo 11 minut, než se mohla poprvé nadechnout.

Zdroj: findimindi.ru

Paní Bradleyová dodala: „Každý den se stále zesilovala.“ O osm týdnů později dokázala žít bez inkubátoru, což lékaře ohromilo – furt opakovali, že je to zázrak. Hrdá matka vytetovala na zápěstí drobné stopy Francescy, aby si tak symbolicky pamatovala začátek životu své dcery.

Share