Navenek stará chatrč: Za skromnými dveřmi se skrývá speciální interiér

Při pohledu na fasády soukromých domů můžete obecně zhodnotit, s jakým bohatstvím v něm lidé žijí a jaký mají vkus. Existují však výjimky – exteriér dřevěné chatrče v historickém centru San Franciska nezapadá do jeho konkrétního interiéru.

 

Zdroj: youtube.com

 

Většina majitelů věnuje zvláštní pozornost designu exteriéru obytných budov, protože může hodně říci o samotných majitelích. Existují však chvíle, kdy má dům historickou, ne-li dokonce hodnotu, nýbrž i vlastnost, kterou se noví majitelé snaží neporušovat, ale naopak, co nejvíce zdůraznit.

 

Zdroj: novate.ru

 

Jako to udělal například obyvatel oblasti Potrero Hill v San Francisku. Při procházce po jedné z ulic historické části čtvrti, kolem luxusních domů, můžete vidět zchátralou dřevěnou chatrč, která nezapadá do okolního prostoru a vypadá opuštěně. Ale to tak vůbec není, jen její současný vlastník absolutně nic nemění, snaží se zachovat svůj původní vzhled. Jediná věc je, že uvnitř podivného objektu vytvořil skutečně uklidňující a rafinovaný interiér, ve kterém se vzpamatovává z drsných tlaků moderního rytmu života.

 

Zdroj: novate.ru

 

Historie vzniku dřevěné chatrče: Tato chata byla původně narychlo postavená bouda pro oběti silného zemětřesení, které zasáhlo San Francisko v roce 1906. V tu chvíli zůstaly tisíce lidí bez přístřeší a městské úřady aktivně stavěly pro všechny dočasné bydlení. Během několika dní bylo postaveno více než 5,6 tisíce dřevěných chat, které se po mnoho desetiletí staly záchrannou slámou pro ty v nouze. Vzhledem k tomu, že tyto budovy jsou poněkud křehké a neměly základy, rychle zanikly, s výjimkou několika domů, o které se pečující nájemníci zajímali a pečlivě udržovali jejích existenci po více než sto let.

 

Zdroj: novate.ru

 

Zde je jedna z těchto budov a zůstala v ulicích historické části oblasti Potrero Hill. Podle našich správ byl tento dům v 70. letech minulého století kompletně zrekonstruován, zatímco dřevěná fasáda byla ponechána v původní podobě, bylo obnoveno pouze poškozené dřevo a posílena základna. Uvnitř vzbudila nevzhledná chatrč vzhled moderní chaty, zejména na ploše 65 čtverečních metrů. Majitelé měli povoleno vybavit samostatnou kuchyň a přistavět koupelnu. Tehdy byly nově vytvořené prostory obloženy dlaždicemi, objevily se vitrážová okna a střešní okna.

 

Zdroj: novate.ru

 

Každý majitel přirozeně přispěl k designu interiéru, který se u nové majitelky Nathalie McGrath nejvíce změnil. Kreativní hostitelka za dva roky přeměnila starý dům na místo, kde si může odpočinout, užít si klid a naprostý klid. „Tato chata byla pro mě vždycky malým úkrytem. Když jsem se sem přestěhovala, cítila jsem se napjatá a vyhořelá, ale po renovaci se tento dům stal ideálním místem pro dobití energie,“ říká.

 

Zdroj: novate.ru

 

Předcházela tomu ohromná práce, kterou se snažila dělat sama. Natalie nejprve malovala stěny a stropy bílou barvou, aby vyvážila bohaté tmavé odstíny starého dřeva, které pečlivě ošetřila speciální konzervační hmotou. Vintage nábytek, který zbyl po předchozích majitelích, byl také transformován díky úsilí řemeslnice: namalovala všechny povrchy v bílých odstínech, ponechala pouze dřevěné nohy v přírodní barvě a změnila vybavení na stylovější. Aby některé předměty kuchyňského nábytku organicky hodily do interiéru, hostitelka domu se rozhodla, že by měly mít retro vzhled a budou vyrobeny z přírodního dřeva.

 

Zdroj: novate.ru

 

Každý ví pravdu, aby se dům stal místem, kam byste se chtěli vrhnout po práci a najít v ní klid a radost, musíte se pokusit ji nejen vylepšit, ale také vyplnit prostor věcmi, které evokují příjemné emoce nebo vzpomínky.

 

Zdroj: novate.ru

 

Zdroj: novate.ru

 

„Můj dům je plný náhodných artefaktů. Mám polštáře z Mexika, zarámovanou mapu města, kde vyrostla moje matka, lapač snů, který pro mě vytvořil bývalý kolega, solnička z kamarádovy svatby a sadu zvonkohry, kterou mi dal otec k narozeninám. Ráda se rozptyluji myšlenkami na zábavné a příjemné vzpomínky po celém obytném prostoru ,“ říká Natalie McGrath o své vizi pro domácí kutily.

 

Zdroj: novate.ru

 

Zdroj: novate.ru

 

Vzhledem k tomu, že dům je umístěn na zemi, bylo v jeho blízkosti místo pro terasu, jehož uspořádání věnuje pečující hostitelka také velkou pozornost. Zeleň uprostřed metropole vždy vyvolává pozitivní emoce, a pokud je ve vašem vlastním dvoře, pak ještě více. Jak poznamenává majitel staré chatrče, toto místo je obzvláště okouzlující večer, kdy se kolem oblasti rozsvítí světla a stíny a vytvářejí náladové obrazy.

 

Share