Neobvyklý dům staršího muže je zcela pokrytý porcelánovými talíři

Ve Vietnamu existuje jedno tradiční řemeslo – výroba porcelánu. Tato dovednost se předává z generace na generaci a je docela možné najít vzorky porcelánu vyrobené před stovkami let. Ve Vietnamu navíc existují dokonce celé vesnice, které se nazývají „keramické“, protože tam žijí řemeslníci, kteří zde vyrábějí porcelán.

 

Zdroj: youtube.com

 

Pokus o zachování tradice

Mezi Vietnamci je mnoho sběratelů, ale pravděpodobně jednu z nejneobvyklejších sbírek má obyvatel vietnamské vesnice jménem Nguyen Van Truong. A to vše proto, že svůj dům zdobil porcelánem.

 

Zdroj: vnexpress.net

 

Nguien Van Truong žije v provincii Vinh Phuc na severu Vietnamu ve vesnici Kieu Son. Zdobí svůj dům porcelánem a nyní prakticky neexistuje zeď, na níž by nebyl připevněn talíř s nádherným vzorem. Porcelánové nádobí visí jak v samotném domě, tak na jeho fasádě, což dodává budově ještě podivnější vzhled.

 

Zdroj: vnexpress.net

 

Nguyen Van Truong se začal zajímat o sbírání tradičního porcelánu ve věku 25 let po návratu z armády. Všechno to začalo jedním krásným talířem a potom se koníček proměnil ve skutečnou vášeň: cestoval po vietnamských vesnicích a hledal malé mistrovské dílny a byl na všech veletrzích s porcelánem jako doma. Dokonce měl problémy se svou rodinou, protože Nguyen utratil téměř všechny své peníze za svou sbírku.

 

Zdroj: vnexpress.net

 

Muž zpočátku nakupoval za jediným účelem: prodávat výrobky sběratelům, kteří sbírají porcelán z jihovýchodní Asie. Bohužel se však Nguyen nemohl rozloučit s jedinou kopií: bylo mu líto prodat své rodné umění někde v zahraničí. Rozhodl se tedy sbírat talíře doma na podporu tradičního vietnamského řemesla.

 

Zdroj: vnexpress.net

 

Nejpodivnější místo ke sběru

Porcelán se hromadí už léta a teprve před několika lety si Nguyen uvědomil, že je stále obtížnější jej skladovat. Muž navíc už dosáhl věk 50 let a přišlo mu špatně už jen z pouhé myšlenky, že po jeho smrti sbírku, kterou roky sbíral, někdo z jeho příbuzných prodá. Proto se Van Truong rozhodl za každou cenu nechat nádobí ve svém domě a vybral pro ni to nejpodivnější úložiště: jednoho dne se muž rozhodl ozdobit stěny fixací porcelánu speciálním řešením.

 

Zdroj: vnexpress.net

 

Nyní je Nguyenův dům velmi podivný, ale zároveň působivý na pohled: je kompletně vyzdoben talíři různých velikostí. Každý z nich má svůj vlastní speciální děj, svoji vlastní kresbu. A bude trvat déle než jeden den, než se podíváme na tyto obrázky.

 

Zdroj: vnexpress.net

 

Na stěnách domu Wang Chuonga je více než 10 tisíc talířů. A zjevně Vietnamec hodlá svou sbírku doplnit, protože ne všechny stěny jsou plné porcelánu.

 

Zdroj: vnexpress.net

 

Share