“Nechceme plošně vypínat ekonomiku“: Co zmínili v televizním pořadu ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček a ministryně financí Alena Schillerová

Vláda nyní nemá v plánech úplné uzavíraní ekonomiky, nebo to částečně jak to bylo na jaře během první vlny koronaviru. Zmínil to v televizním pořadu ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček, po něm to dále v pořadu schválit jako platné i ministryně financí Alena Schillerová.

Zdroj: blesk.cz

K omezením ale může dle nich dojít a to jenom z toho důvodu aby vyhnout shromáždění většího počtu občan.

Zdroj: blesk.cz

Schillerová zároveň tvrdí, že vláda musí podnítit lidi k tomu, aby platných opatření a omezení dodržovali. Následující týden bude pokračování zavedení opatření, která vláda schválila minulý týden, a jsou to plošná omezení. “Nechceme plošně vypínat ekonomiku,“ řekla ministryně.

Zdroj: blesk.cz

Zatím je jasné, že se ve státu nebudou se zavírat kavárny a restaurace, ale budou platit omezeni, která budou mít přímý vliv na počet osud a hlavně budou bránit tomu, aby se v podnicích došlo k většímu počet lidi.

Zdroj: idnes.cz

Havlíček dodal, že se případné omezení nepřijdou ihned, podniky budou mít čas na to, aby se k tomu připravit. Pokud se celoplošná opatření budou zavedené a jestli jim budou sledovat podniky a zákazníci, tak se tím pádem podaří zachránit statní ekonomiku.

Share