„Nedokážu popsat slovy, jak obrovskou mám radost“: Kdo se stal historický první senátorkou od Pirátů

Politický boj mezi nezkušenou advokátkou a kandidátkou Pirátů Adélou Šípovou a Petrem Bendlem (ODS), který již měl ve své kariéře vysoké posty v politice, a to hejtmanství a práce na postu ministra zemědělství.

Zdroj: twitter.com

První pirátka v Senátu svěřila, že věděla jak bude těžko a že musí dat vše úsilí na to, aby vyhrát. „Já v kampani tvrdě pracovala,“ promluvila Šípová. Šípová se tím pádem stala naprosto první senátorkou, která je za Piráty.

Zdroj: twitter.com

V volební víkend s sobotu odpoledne již začali se objevovat běžné výsledky voleb a Šípová skoro od začátku měla přednost nad Petrem Bendlem, zatímco mnoho kdo si ho považoval za dalšího člena Senátu.

Zdroj: twitter.com

Stejně byli lide, kteří dávali výhru dosavadnímu senátorovi Jiřímu Dienstbierovi v sazku. Skoro nikdo nemohl očekávat, že vyhraje z 13 kandidátů ta, kdo nemá zkušenosti s politikou a pravděpodobně ve veřejnosti, mimo lokálních míst, nebyla známá.

Zdroj: twitter.com

Voličů měla Šípová o něco málo přes třináct tisíc, Bendl měl necelých šest a půl tisíc hlasů, což znamená, že převaha byla dvakrát větší.
„Nedokážu popsat slovy, jak obrovskou mám radost,“ promluvila senátorka a poděkovala všem, kdo ji s tím pomáhal a poskytoval podporu.

Share