Praha může kvůli koronaviru zůstat bez vánočních trhů

Česká republika si vybrala hlavní vánoční strom v zemi, jehož slavnostní osvětlení na Staroměstském náměstí v centru Prahy je naplánováno na 28. listopadu. V okolí města Jílové u Prahy byla nalezena jehličnatá kráska vhodného tvaru a velikosti. Vyrůstá na soukromém pozemku.

 

Zdroj: youtube.com

 

Výška stromu je 19 metrů. To je o pět metrů méně než loňský smrk. Dendrologové budou muset provést nezbytné testy a potvrdit, že smrk je zdravý a pak se určí jeho věk. Hlavní symbol nadcházejících Vánoc je naplánován na 22. listopadu. Obvykle se tato pocta dostává nejlepšímu dřevorubci v republice.

 

Zdroj: youtube.com

 

Společnost Taiko, která pořádá vánoční trhy ve Starém Městě a na Václavském náměstí (největší ve městě), zároveň uvedla, že je velice pravděpodobné kvůli špatné epidemiologické situaci, že by se tato zima mohla obejít i bez nich.

 

Zdroj: youtube.com

 

Společnost uvedla, že zahájila jednání s kanceláří starosty. Pokud úředníci nedají jasnou odpověď do konce října, veletrhy se neuskuteční – na organizaci a hledání nájemníků prostě nezbude čas.

 

Zdroj: instagram.com

 

„Nyní musíme počkat, jak se bude vyvíjet epidemiologická situace,“ řekl mluvčí soudce Vít Hoffman.

 

Zdroj: instagram.com

 

Na druhé straně oficiální zástupce společnosti Taiko uvedl, že strom vybraný pro Staromák bude s největší pravděpodobností vyřezán, pouze pokud úřad starosty umožní pořádání veletrhů.

 

Share