Největší počet případů o víkendu od června: Čísla se v posledním měsíci příliš změnily

O víkendech zdravotníci promítají nižší množství testů na covid-19. Poprvé od června se počet případů nákazy koronavirem dostal nad 200. Nakazili se novým onemocněním v sobotu 239 lidi.

Celkový počet nakažených covid-19 je 21.790 lidi. Vyléčených je 16.094. Celkem zemřelo 411 pacientů. Aktuálně nemocných je rekordních 5285 lidi.

Zdroj: reflex.cz

V pátek bylo rekordních 506 potvrzených případů nákazy koronavirem. V sobotu se provádí výrazně méně testu, a kvůli tomu počet nakažených je menší.

Velké množství nemocných mají mírný nebo bezpříznakový průběh onemocnění. V nemocnici je jenom 116 lidi a 22 z nich potřebuji intenzivní péči.

Zdroj: e15.cz

Nejvíce nakažených v přepočtu na 100 tisíc obyvatel je na Kolinsku, kde se nakazilo 43 osoby. Momentálně je 40 případu nákazy koronavirem na Uherskohradišťsku a také stejný počet je v okrese Plzeň- sever. Hlavní město Praha má nad 30 nakažených.

Zdroj: cnn.iprima.cz

Epidemiologové uvádějí, že návrat děti a studenti do škol by mohl situaci s koronavirem zhoršit. Kvůli tomu bude povinné nošení roušky v hromadné dopravě, na úřadech, v zdravotnických a sociálních zařízeních.

Zdroj: idnes.cz

Share