Ministr Havlíček tvrdí, že provozovatele hospod komplikují situaci: někteří se obávají, že to může vést k dalšímu zpřísňování

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček tvrdí, že hospodští, kteří ve středu měli otevřeno po osmé hodině večerní komplikují situaci. Tímto způsobem vyjadřovali svůj protest proti novým omezením vlády. Píše o tom web novinyk.cz.

„Chápu jejich naštvanost, ekonomickou situaci,“ zdůraznil Havlíček, ale dodal, že takto ohrožují lidi kolem sebe. Navíc jsou dle politika nesolidární s ostatními provozovateli, kteří nařízení dodržují.

Karel Havlíček / Zdroj: youtube.com

Ministr tvrdí, že dodržování pravidel je důležité v bojí s koronavirem. V opačném případě se vše prý otočí proti nám.

Havlíček říká, že na rozdíl od mnoha sousedních zemí máme restaurace vůbec otevřené. V Německu budou zavřené minimálně do 10. ledna.

Restaurace / Zdroj: youtube.com


K situaci se vyjádřila také šéfka Asociace malých a středních podniků a živnostníků Eva Svobodová, která řekla, že protestuje pouze několik jedinců a poškozují tím celé odvětví.

Generální ředitelka AMSP doufá, že to nebude vést k potrestání všech stravovacích zařízení, ale jenom těch, kteří restrikce nedodržují. Svobodová je přesvědčená, že tímto způsobem hospodští provokují další zkrácení provozní doby nebo úplné uzavření restaurací.

Karel Havlíček / Zdroj: youtube.com

Naopak protestující podporuje představitel asociace Luboš Kastner, který říká, že tento segment je v zoufalé situaci. Podle něho finanční kompenzace od vlády není dostatečná. Tlak se ale bude dle slov Kastnera jenom zvyšovat.

Nakonec člen představenstva AMSP dodal, že podle Ústavu zdravotnických informací a statistiky restaurace nejsou významným ohniskem nákazy.

Restaurace / Zdroj: youtube.com

Psali jsme: „Situace se stala neúnosnou“: Bylo známo, proč syn Věry Špinarové prodal dům své matky

PSALI JSME: ŠÍŘENÍ KORONAVIRU V ČESKU: VE ČTVRTEK BYLO 5 864 NOVÝCH PŘÍPADŮ NÁKAZY, INDEX RIZIKA MÁ STEJNÝCH 64 BODŮ

PŘIPOMÍNÁME: 18. PROSINCE V ČESKU ZAČNE PLOŠNÉ TESTOVÁNÍ: ZDARMA SE MŮŽETE NECHAT OTESTOVAT IHNED NĚKOLIKRÁT

Share