Nový rekord České republiky: V pátek přibylo 8618 nakažených koronavirem

Denně v České republice přibývá velký počet nakažených koronavirem. Vláda zavedla řadu opatření, která bohužel ještě nepomáhají.

V pátek zdravotníci udělali velké množství testů, a z nich 8618 bylo pozitivních. Je to největší počet nakažených za jeden den. Minuly rekord Česka byl v čtvrtek 8.října, kdy přibylo více než 5 tisíc nakažených.

Zdroj: novinky.cz

Většina obyvatel ČR mají mírný průběh onemocnění koronavirem, ale stoupá počet hospitalizovaných. Momentálně v nemocnicích je 1893 nakažených, z nich 412 je v těžkém stavu.

Celkem kvůli koronaviru v Česku zemřelo 905 lidi. Počet nakažených od začátku epidemii na jaře je 109.374. Počet aktuálně nakažených je 55 tisíc, z nich zdravotníkům se podařilo vyléčit 53 tisíce pacientů.

Zdroj: denik.cz

Od pondělí 5.října vláda ČR zavedla nouzový stav, a také velké množství opatření proti koronaviru. Od pondělí 12.října bude zakázaná i prezenční výuka na školách.

Premiér ministr Česka Andrej Babiš uvedl, že pokud lidi nebudou dodržovat opatření, vláda muže zavřít všechny podniky, a situace bude stejná jako během první vlny epidemii.

Největší počet nakažených testy prokázaly na Uherskohradišťsku, kde v přepočtu na 100 tisíc obyvatel je 500 nakažených. Následuje Nachodsko, které má 467 nakažených, potom Příbramsko, kde se nakazilo 440 lidi v přepočtu na 100 tisíc.

Zdroj: denik.cz

Share