Oblíbené klasiky a novinky roku 2020: 11 filmu pro vánoční náladu

Začátkem prosince roste pocit očekávání svátků a potřeby novoroční a vánoční nálady. A co se s jeho tvorbou dokáže vyrovnat lépe než atmosférické prázdninové filmy.

Pokud najednou, stejně jako Grinch, nemůžete najít svoji sváteční náladu nebo jako Kevin zůstanete doma na víkend, doporučujeme vám sledovat filmy z našeho silvestrovského seznamu kazet: jednoduše vás ponoří do pohádkové prosincové atmosféry.

1. Muppets: Vánoční koleda

(The Muppet Christmas Carol, 1992)

Tento americký hudební komediální film je ideální volbou pro ty, kteří vyrostli na Muppet Show. Alternativní verze Dickensova vánočního příběhu s vašimi oblíbenými postavami z dětství nemůže selhat a poskytnout požadovanou náladu.

2. Zázrak v New Yorku

(Miracle 34th street, 1994)

Pokud nevěříte v Santu, jako malá Susan, jděte se podívat na remake klasického vánočního filmu z roku 1947. Zázrak v New Yorku je klasika, která se nemůže přestát líbit.

3. Grinch

(How the Grinch Stole Christmas, 2000)

S největší pravděpodobností už nezbyli lidé, kteří by neznali děj filmu o Grinchovi a nesledovali ho. Ale okouzlující zelený Grinch a jeho pes Max každý rok hlídají naši novoroční náladu.

4. Elf

(Elf, 2003)

Náhodou se obyčejný chlapec stal adoptivním synem jednoho ze Santových elfů, a když vyrostl, rozhodl se odejít do lidského světa a najít svého skutečného otce. Tento již klasický film vypráví o rodinných vztazích, neobvyklosti věcí, které se nám zdají rutiny, a samozřejmě také o vánočním příběhu.

5. Prázdniny

(The Holiday, 2006)

Věnováno všem milovníkům romantických filmů. Pokud chcete strávit večer s Kate Winslet, Cameron Diaz, Jude Law, Jackem Blackem a jejich nepředvídatelnými prázdninami, připravte si popcorn a zapněte si tento film. Možná vás bude inspirovat pro spontánní cestu.

6. Čtvery vánoce

(Four Christmases, 2008)

Tato romantická komedie s Reese Witherspoon a Vince Vaughnem v hlavních rolích nemůže nechat lhostejnou osobu, která je nucena navštěvovat příbuzné na dovolené. A tento pár má úkol s hvězdičkou, protože rodiče obou jsou rozvedení, což znamená, že musí slavit čtvery Vánoce najednou.

7. Sněhurka

(Mirror Mirror, 2012)

I když na zvednutí nálady jsou dobré zábavné filmy ze života, přeci jen nejlépe to dělají pouze pohádky. Tato adaptace pohádky bratru Grimm sice nemluví o Vánocích, ale všechny události filmu se odehrávají v zimě a atmosféra pohádky vnáší sváteční náladu.

8. Pařba o Vánocích

(Office Christmas Party, 2016)

Tento film je o administrativních pracovnících. Když lze zavřít jednu z poboček velké korporace a zachránit ji může jen velká a úspěšná firemní párty, mělo by to všechno jít jako hodinky. Ale vše se samozřejmě vymklo kontrole a velkému počtu zaměstnanců stále hrozí propuštění.

9. Louskáček a čtyři říše

(The Nutcracker and the Four Realms, 2018)

Páska je báječná a barevná a hrají v ní Keira Knightley, Mackenzie Foy, Helen Mirren a Morgan Freeman.

10. Sváteční rande

(Holidate, 2020)

Pokud vás už unavují klasické filmy (a to jsme o seznamu Sám doma, Harry Potter a tak dále), podívejte se na nový film od Netflix. Oba cizince unavilo trávit prázdniny osamoceně a rozhodli se stát platonickými partnery prázdnin. Ale jako v každém podobném filmu, přátelství přerostou v něco víc.

11. Pan Jangle a vánoční dobrodružství

(Jingle Jangle: A Christmas Journey, 2020)

Další novinka roku 2020, která může jen rozveselit. Muzikály jsou k tomu stvořené, že? Film vypráví příběh výrobce hraček, jeho dobrodružné vnučky a neobvyklého vynálezu, který by mohl změnit jejich životy.

PSALI JSME: VÁNOČNÍ RECEPT NA PEČENOU MAKRELU S CITRONOVOU A ČESNEKOVOU NÁPLNÍ

PŘIPOMÍNÁME: RECEPT NA ORIGINÁLNÍ SALÁT NA VÁNOČNÍ STŮL: TENTO SALÁT PŘEKVAPÍ VAŠE HOSTY A RODINU

Share