“To se skutečně dá pojmenovat jako zázrak”: Patnáctiletý chlapec přežil pad s neuvěřitelné výšky

Stala se hrozivá událost v Praze. V čtvrti Haje 15letý chlapec spadl z 19.patra budovy. Je to zázrak, ale kluk pád přežil. Chlapec byl hospitalizovaný do nemocnici.

Do nemocnici lékaři ho převezli s mnohočetnými poraněními a také s těžkým úrazem hlavy. Podle slov záchranářky Jany Poštové doktoři převezli kluka do nemocnici, když byl v umělém spánku.

Zdroj: blesk.cz

Celou cestu do nemocnici kluk musel jet s umělou ventilaci plic. “To se skutečně dá pojmenovat jako zázrak,” řekla Poštová o situaci. Podle její slov, pád z takové výšky téměř vždycky je fatální.

Šance na přežití takového pádu jsou velmi malé, ale kluk to udělal. Dokonce i odborníci říkají, že přežití takového padu je velká náhoda.

Prezident Aeroklubu ČR Vlastimil Dvořák řekl, že takový pád nelze přežít i s tréninkem. “Vždy je to víceméně štěstí a náhoda,” uvedl prezident klubu.

Zdroj: blesk.cz

Vlastimil také dodal, že měl vlastní zkušenost v pádu z velké výšky. Před 30 lety spadl při letu na rogalu. Prezident klubu měl 14 zlomenin, ale takovou hrozivou událost přežil.

Zdroj: blesk.cz

PSALI JSME: ŠKOLÁK 15 LET JEDL JEN PÁRKY: JAK SE CÍTÍ DNES

PŘIPOMINAME: PES TÁHL MAJITELE 5 KILOMETRŮ ZA LANO, ABY ON NEZAMRZL

Share