Opozice kritizuje návrh rozpočtu se schodkem 320 miliard korun: Miroslav Kalousek říká, že tento rozpočet neodpovídá ekonomické realitě

Podle opozičních zastupitelů je rozpočet se schodkem 320 miliard korun nesmyslný. Poslanec strany TOP 09 Miroslav Kalousek řekl, že viděl naprosto rozdílné rozpočty, špatné a kvalitní, ale poprvé vidí rozpočet, který nemá s ekonomickou realitou nic společného.

Poslanci TOP 09 chtějí vrátit návrh rozpočtu k přepracování. Chtějí vidět rozpočet, který bude sestaven podle současné ekonomické reality.

Zdroj: YouTube

„Platí tento schodek, nebo neplatí?“ řekla místopředsedkyně STAN Věra Kovářová. Chtěla slyšet odpověď na tuto otázku.

Poslankyně uvedla, že v návrhu rozpočtu není předpoklad, že by se kvůli zrušené superhrubé mzdě měl výrazně zvýšit schodek rozpočtu.

Zdroj: YouTube

Předseda vlády Andrej Babišnavrhl, aby zaměstnanci platili nižší daň z příjmu, a to 15 procent. Pokud by měsíční příjem přesáhl 137 tisíc korun, bylo by nutné zaplatit 23 procent.

Takový návrh premiéra podpořil rozpočtový výbor. Zástupci ČSSD uvedli, že takové snížení daně zvýší schodek rozpočtu zhruba o 90 miliard korun.

Zdroj: YouTube

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček uvedl, že by bylo lepší, kdyby daň z příjmu byla 19 procent, ale ne 15.

K návrhu rozpočtu se vyjádřil také předseda KDU-ČSL Marian Jurečka. Řekl, že příjmová část rozpočtu by mohla být kvůli daňovému balíčku výrazně pozměněna.

Zdroj: YouTube

Poslanci budou o osudu tohoto návrhu rozpočtu rozhodovat ve středu. Schodek rozpočtu je zatím naplánován na úroveň 320 miliard korun.

Bude první čtení a poslanci budou hlasovat zatím jen o základních parametrech rozpočtu, tedy o příjmech, výdajích a deficitu nebo přebytku (v tomto rozpočtu jde jen o deficit).

Zdroj: YouTube

Návrh rozpočtu zatím slíbili podpořit komunisté, ale týká se to jen prvního čtení. Komunisté trvají na snížení výdajů pro armádu.

PSALI JSME: VE VĚKU 49 LET ODEŠLA DO VĚČNÝCH LOVIŠŤ OBLÍBENÁ ČESKÁ HEREČKA ULRIKA KOTAJNÁ

PŘÍPOMÍNÁME: VRATISLAV MYNÁŘ BUDE MUSET ZAPLATIT DALŠÍ POKUTU: PREZIDENTŮV KANCLÉŘ SE ROZHODL PŘESTAVĚT VILU A UČINIL TAK BEZ POVOLENÍ

Share