Pohlreich tvrdě reagoval na tvrzení Dufka o „očistném procesu“ v restauratérství: šéfkuchař nevidí nic pozitivního, že lidé skončí na pracovním úřadě

V pořadu 360° na televizi CNN Prima News se setkali šéfkuchař Zdeněk Pohlreich a předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek. Téma rozhovoru se týkalo výroků Dufka ohledně krachování restauraci.

Zdroj: Youtube

Šéf asociace se totiž nechal slyšet, že v Česku může klidně během koronakrize skončit polovina hospod a restaurací a nebude to žádný problém, protože je údajně nepotřebujeme.

Chce, aby zůstaly jen ty, co mají přidanou hodnotu. Ostatní považuje pouze za nálevny. Celou situaci označil za „očistný proces“.

Zdroj: e15.cz

„Já si za tím stojím a možná to bude ještě horší,“ prohlásil Dufek. Tato slova se samozřejmě nezamlouvají restauratérovi Zdeňkovi Pohlreichovi, který řekl, že tvrzení prezidenta samostatných odborářů „jsou úplně mimo.“

Šéfkuchař dodal, že by toho řekl víc, ale bohužel ve vysílání to udělat nemůže. Navíc prohlásil, že se restaurace potýkají s velkými problémy ještě z dob první vlny epidemie.

Zdroj: Youtube

Dufek předpokládá, že vládní opatření budou trvat možná až do března příštího roku, což bude znamenat pro mnoho podniků konec.

„Já nevím, jestli tomu pan Dufek rozumí. On si představuje, že když někdo zkrachuje, tak je to něco pozitivního,“ uvedl Pohlreich a dodal, že na pracovním úřadu může skončit až 130 000 tisíc lidí, což nepovažuje za správné.

Zdroj: Youtube

Dufek ovšem říká, že služby jsou rychle recyklovatelné a většina restaurací krizi přežijí.

Známému restauratérovi vadilo, že předseda odborářské organizace kastuje lidi. Pohlreich říká, že zaměstnanci, kteří pracují v gastronomii jsou stejní jako ostatní a potřebují živit své rodiny.

Zdroj: Youtube

Nakonec šéfkuchař ironicky připomněl Dufkova slova o změně povolání u propuštěných zaměstnanců, když prohlásil, že člověk, který svařoval víno nebude za týden svařovat ocel.

PSALI JSME: DUFEK NEVIDÍ PROBLÉM V KRACHOVÁNÍ HOSPOD: PODLE PŘEDSEDY ASOCIACE SAMOSTATNÝCH ODBORŮ LIDÉ DÍKY PRACOVNÍM ÚŘADŮM ZÍSKAJÍ NOVÉ PŘÍLEŽITOSTI

PŘIPOMÍNÁME: VRATISLAV MYNÁŘ BUDE MUSET ZAPLATIT DALŠÍ POKUTU: PREZIDENTŮV KANCLÉŘ SE ROZHODL PŘESTAVĚT VILU A UČINIL TAK BEZ POVOLENÍ

Share