Vratislav Mynář bude muset zaplatit další pokutu: prezidentův kancléř se rozhodl přestavět vilu a učinil tak bez povolení

Politici a úředníci také někdy porušují zákon. Kancléř českého prezidenta Vratislav Mynář se rozhodl přestavět svou vilu v Praze a tím porušil zákon. Stavební úřad mu kvůli tomu udělil pokutu, ale výše pokuty zatím není známa, předpokládá se, že se může pohybovat kolem dvou milionů korun. Poté mu vydal povolení k přestavbě. Informoval o tom portál Česká justice.

Není to první pokuta, kterou Vratislav Mynář dostal. Například byl pokutován za pořádání zabijačky během nouzového stavu.

Zdroj: YouTube

Také jeho firma neoprávněně čerpala vodu na zasněžování sjezdovky, za což dostala sankce.

Vratislav Mynář původně informoval stavební úřad o opravě ve své vile. K provedení opravy nepotřebujete žádné stavební povolení.

Zdroj: YouTube

Ale pak byla tato vila přestavěna, to znamená, že byla změněna nosná konstrukce domu. Například jižní terasu domu nejprve zničili a pak ji postavili podle nového. Byl vyměněn základ terasy.

Zdroj: YouTube

Vratislav Mynář v protokolu v řízení o přestupku uvedl, že neměl v úmyslu porušovat stavební zákon, stalo se tak náhodou. Nepřipadalo mu, že by k tomu bylo nutné získat zvláštní povolení.

Zdroj: YouTube

Pokuta je v tomto případě naprosto pravomocná. Stavební úřad ale výši pokuty raději neoznámil, ve zveřejněném rozhodnutí je výše pokuty začerněná.

Zdroj: YouTube

Zmíněný portál uvedl, že podle délky začerněného jde s největší pravděpodobností o desítky tisíc korun. Dolní hranice sazby pokuty však může být i dva miliony korun.

Zdroj: YouTube

Ještě na jaře dostal Vratislav Mynář pokutu za vraždu zabijačku. Tehdy byl v době nouzového stavu omezen pohyb a setkání lidí. Tehdy zaplatil pokutu 1300 korun.

Také jeho firma O.L.G.A. dostala pokutu 300 tisíc korun za to, že neoprávněně čerpala vodu na zasněžování sjezdovky. Bylo to na Uherskohradišťsku.

PSALI JSME: DUFEK NEVIDÍ PROBLÉM V KRACHOVÁNÍ HOSPOD: PODLE PŘEDSEDY ASOCIACE SAMOSTATNÝCH ODBORŮ LIDÉ DÍKY PRACOVNÍM ÚŘADŮM ZÍSKAJÍ NOVÉ PŘÍLEŽITOSTI

PŘIPOMÍNÁME: HEREC MARTIN SITTA ZE SLUNEČNÉ ODVÁDÍ SKVĚLOU PRÁCI V DOMÁCNOSTI: JAK ŽIJE SE SVOU ŽENOU A DĚTMI

Share