OSN přišlo s neblahou předpovědí pro rok 2021: Co se může stát

Podle výkonného ředitele Světového potravinového programu OSN kvůli globálnímu hospodářskému útlumu nemusí být možné najít prostředky potřebné na pomoc lidem v nouzi.

 

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

 

Výkonný ředitel Světového potravinového programu OSN David Beasley uvedl, že pokud hlavní národy neposkytnou potřebné financování, v roce 2021 by svět mohl čelit nejhorší humanitární krizi od druhé světové války.

„Rok 2021 by mohl být doslova katastrofální vzhledem k událostem, které nyní vidíme,“ řekl Beasley a dodal, že hladomor již „klepe na dveře“ v mnoha zemích.

 

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

 

Dodal, že pandemie, stejně jako opatření přijatá jednotlivými krajinami k jejímu zastavení, vedla k 40% nárůstu počtu lidí, kteří potřebují humanitární pomoc. Pro řešení těchto následků požádal o finanční pomoc ve výši 35 miliard dolarů.

Vzhledem k celosvětovému hospodářskému útlumu podle něj nemusí být k dispozici finanční prostředky potřebné na pomoc lidem.

 

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

 

Věří, že rok 2021 bude pravděpodobně „rokem nejhorší humanitární krize od založení Organizace spojených národů“ před 75 lety.

„Nemůžeme financovat úplně všechno … a proto musíme především dát přednost řešení „ledovců před Titanikem““ řekl Beasley.

 

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

 

Také dodal, že pokud bude stále možné shromáždit potřebné finanční prostředky, bude možné nadcházející katastrofě zabránit. Beasley nastínil hlavní výzvy, které bude nutné v roce 2021 řešit – boj proti hladu a důsledky migrace.

 

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

 

PSALI JSME: POČET NAKAŽENÝCH KORONAVIREM V USA PŘESÁHL 14 MILIONŮ: BIDEN SE NECHÁ VEŘEJNĚ OČKOVAT PROTI KORONAVIRU

PŘIPOMÍNÁME: LUKAŠENKO SE CHLUBIL NEDODRŽOVÁNÍM DOPORUČENÍ WHO

 

Share