Ovčák plul 11 hodin, aby pomohl svému pánovi

Psi neumějí mluvit, ale jejich činy někdy říkají víc než jakákoli lidská slova. Tento příběh je o lásce a věrnosti se dotýká do hloubky duše.

Zdroj: youtube.com

Chlap, který ten den rybařil v zálivu Morton Bay (Austrálie), si všiml něčeho zajímavého. To ho donutilo otřít oči a dokonce si z pouzdra vyndat brýle.

Zdroj: youtube.com

Za ním plul ovčák. Vesloval tlapkami z posledních sil. Tehdy muž vytáhl psa z vody do své lodi. Pes kňučel, hučel a díval se pořád jedním směrem. Proč to dělal? Muž ho dal čerstvou vodu, vytáhl sendvič z tašky, ale mokrý pes odmítl jíst a jen se díval do vodních ploch v Morton Bay.

Nedaleko plavala krabice, ve které byly rybářské náčiní, a ještě dále se překvapenému muži podařilo uvidět potápěčský oblek.

Zdroj: youtube.com

Poté rybář uhodl a běžel pro pomoc k pobřežní stráži. Rybář si uvědomil, že se loď pravděpodobně převrátila. Záchranáři si také uvědomili – pes nemohl spadnout do zálivu jen tak z nebe. Ovčák byl převezen na břeh k veterinárním lékařům, ale on nechtěl odejít, snažil se znovu vlézt do vody.

Zdroj: youtube.com

Pes byl zachráněn, ale v tomto okamžiku se rozvinula nová záchranná operace. Oni museli najít člověka, který se dostal do potíží.

Zdroj: youtube.com

Pátrání trvalo několik hodin! Záchranáři našli muže, u kterého se převrátila loď. Držel se nad vodou jen díky troskám, ale už ho trápila žízeň a vedro. Rybář, který se dostal do potíží, se držel z posledních sil.

Zdroj: youtube.com

Všichni byli ohromeni historií. Pejskovi se podařilo tak dlouho proplout, aby našel pomoc svému pánovi.

Zdroj: youtube.com

Záchranáři později spočítali, jak dlouho odvážný pes plul. Ukázalo se, že musel plout kolem jedenácti hodin.

Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: KŮŇ ŠEL NA DNO BAŽINY, JEZDKYNĚ MU NEMOHLA POMOCI, TAK HO OBJALA A ZŮSTALA VEDLE NĚJ: A NAJEDNOU SI NA NĚCO VZPOMNĚLA

PŘIPOMÍNÁME: MNOHOKRÁT BYLA FENKA ZRAZENA LIDMI: I TEĎ PLÁČE, KDYŽ JEDE V AUTĚ, PROTOŽE SE BOJÍ, ŽE JI VEZOU NĚKAM, ABY OPUSTILI

Share