Ožití pražských ulic: Jak obyvatelé hlavního města strávili první dny bez karantény

Koronavirová karanténa dlouhodobě trápila lidi a přinutila všechny nejenom pracovat doma, ale i trávit tam téměř celý život. V čtvrtek většinu opatření proti koronaviru vláda zrušila.

Kvůli tomu davy lidi přijeli do centra města. Největším problémem byla doprava, která stejně jak v době lockdownu zůstala omezená. Lidi po procházce městem se moc dlouho dostávali domů.

Zdroj: e15.cz

Metro ukončilo svou práci o dvě hodiny dříve, a provoz tramvaji a autobusu byl ukončeny ve 23. hodiny. Přesně mezi 22. a 23. hodinami velké množství lidi měli problémy s dostáváním domů.

Ve čtvrtek všechny pražské spoje byly plný. Žádná nařízení vlády nebyla dodržována. MHD odpověděli, že chce udělat bezpečné jízdní řády a také zaručila větší přepravní kapacitu.

Zdroj: irozhlas.cz

Epidemiologická situace se tak muže zhoršit a Pražané za to můžou poděkovat primátorovi Hřibovi a náměstku Scheinherrovi,” řekl zastupitel Radomír Nepil.

Dopravní podnik žádné pokyny od vlády nedostal, kvůli tomu kapacita autobusu a tramvaji byla omezena, stejně jak i v době zákazu vycházení.

Zdroj: blesk.cz

MHD uvedli, že v pátek a sobotu všechny tramvajové spoje posílí. Také přidají jeden spoj metra, které bude fungovat do 23:00. Také ke každému sólo tramvaji přidají ještě jeden vůz.

Kvůli vyššímu počtu lidi venku, policie zaznamenala více porušení. Strážníci řešili 507 případů porušení opatření. Ale podle nich většina opatření dodržovala, a ve hlavním městu všechno bylo v pořádku.

Zdroj: blesk.cz

PSALI JSME: ČEŠTÍ VĚDCI VYNALEZLI JEDINEČNÝ PAPÍR: NIČÍ BAKTERIE A PORADÍ SI I S KORONAVIREM

PŘIPOMINAME: SNĚMOVNÁ SOUHLASILA S DOBROVOLNÝM OČKOVÁNÍM PROTI KORONAVIRU: VAKCÍNU UHRADÍ ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNY

Share