Pátrání po pohřešovaných chlapcích z Kroměříže kolem Sázavy jsou ukončené: pracovali tam i kriminalisty

V neděli 9. srpna u Soběšína na Kutnohorsku nebude konat žádná výjimečná akce. Důvodem je pátrání po pohřešovaných chlapcích z Kroměříže kolem Sázavy.

Zdroj: denik.cz

Chlapy se na víkend vydali k řece a rozsáhlá pátrací akce je dokonce smutně ukončena – těla chlapců ve věku 15 a 16 let byli nalezení.

Zdroj: denik.cz

Podle mluvčí Policie ČR Michaely Richterové pátrání se konalo pouze formou běžné hlídkové činnosti policistů z obvodních oddělení.

Zdroj: denik.cz

V průběhu posledních pár dnů policisté ze Středočeského kraje poslali do pátrání své odborníky – kriminalisty, psovody a potápěče.

Zdroj: denik.cz

Ti naposledy pracovali i v sobotu 8. srpna vedle Sázavy u Soběšína a také dál po proudu řeky nedaleko města Sázavy. Pátrali  v blízkosti kempu Cíl u Sedliště pohřešovaného 56 let starého muže.

Zdroj: denik.cz

„Pátrání bylo vyhlášeno kolem druhé hodiny a po dvou hodinách byl muž nalezen a vytažen bez známek života,“ sdělila mluvčí s tím, že tělo utonulého našli potápěči z Poříčního oddělení Slapy.

Zdroj: denik.cz

Také v sobotu 8. srpna podle Michaely Richterové potápěči pomáhali  svým spolupracovníkům z Orlíku při hledání muže, který v okolí kempu Radava na Písecku skočil ven do vody z člunu asi 50 metrů od pobřeží a už se neukázal.

Share