Pes zachránil malého delfína uvízlého na břehu

Delfíni jsou úžasní laskaví savci, kteří často zachraňují lidi, kteří spadli z lodi do moře. Pomáhají jim dostat se na pobřeží a chrání je před žraloky. Ale někdy i delfíni potřebují pomoc. Tito překrásní mořští obyvatelé jsou často vyhazováni na břeh silným přílivem, malé stvoření se nemohou sami vrátit do vody a umírají na souši. Svět však není bez laskavých lidí a na sociálních sítích se často objevují příběhy obětavých lidí, kteří zachránili delfíny jejich vypuštěním zpět do moře.

 

Zdroj: Travelask.ru

 

Autor videa níže zachránil život tohoto savce, ale jeho pes mu výrazně pomohl. Rich Wilcock se ten den procházel po pláži se svým psem, kokršpanělem jménem Leií. Užíval si výhled na oceán a fotografoval, ale jeho pes se začal chovat podivně – štěkal a běhal kolem, jako by chtěl někam majitele vzít. Když Rich šel za psem, uviděl na skalách malého delfína. Vlna ho vyhodila na skály a nemohl plavat. Malý delfín byl přesto naživu.

 

Zdroj: Travelask.ru

 

Muž se bez váhání rozhodl pomoci chudákovi zpět do vody, začal tlačit delfína a povzbuzoval jej laskavými slovy. Rich pojmenoval delfína Buddy, což znamená „kamarád“, a vedl ho k vodě. Vyčerpanému zvířeti bylo obtížné plavat v mělké vodě, ale dál tiše pohyboval ploutvemi a usiloval se odplavat spět do oceánu. Silné vlny se převalily a odhodily jej zpět, což mu nedovolilo schovat se do vodního sloupce. Rich se však nevzdával a šel hlouběji a hlouběji do vody, když viděl delfína.

 

Zdroj: Travelask.ru

 

Nakonec se Wilcock dostal dostatečně hluboko, aby mohl pomoci Buddymu plavat. Muž pustil delfína, který následně odplul pryč. Wilcock byl tím, který zachránil život zvířeti, ale stěží by to dokázal, kdyby nebylo pomoci jeho psa. Byl to on, kdo vedl svého pána k umírajícímu delfínovi.

 

 

Share