Po dobu 22 let trpělivě dává šanci toulavým kočkám: Co vlastně pro ně děla

Skuteční hrdinové nejsou ti, kteří se chlubí výkony. Ne, oni vše dělají trpělivě a skromně, každý den.

Zdroj: optim1stka.ru

Willie Ortiz se dožil 76 let a posledních 22 let krmí toulavé kočky absolutně každá den.

Člověk nemůže žít pro lásku, napsal kdysi Remark, ale může žít pro jinou bytost. To je to, co obyčejný starší muž našel smysl v životě: pomáhat nikomu nepotřebným stvořením. Asi 70 ocásků dodnes žije jen díky němu.

Zdroj: optim1stka.ru

Willie je veterán, má rodinu, žije ve státě Connecticut. Na smysluplný život to ale podle něj nestačí.

Zachraňuje životy, pomáhá malým tvorům vyrovnat se — a určitě má pravdu. Jeho blahobytný život mu umožňuje sdílet, pomáhat – tak proč ne?

Zdroj: optim1stka.ru

Willie si pamatuje okamžik, kdy poprvé krmil kočku. Stalo se to v roce 1995, ještě v minulém století. Všiml si, jak malé kotě mňoukalo z posledních sil, tak moc mu bylo špatně. Ale tomu malinkému kocourovi se všichni vyhýbali, on vypadal špinavě. Lidé se na něj dívali a mysleli si: a co když se něčím nakazím?

Zdroj: optim1stka.ru

Muž byl ohromen: copak je to tak těžké pro velkého silného člověka koupit pro kotě klobásu? Vždyť pro člověka to je nic, ale pro kočku je to šance na přežití. A tak začala jeho cesta péče o živé bytosti.

Zdroj: optim1stka.ru

Willie vždy prochází 16 míst, kde se nachází mnoho koček, je tam asi 70 zvířat. Objíždí tato místa — krmi je, a tím vlastně pomáhá kočkách přežít.

Překvapivě mnoho lidí vnímá jeho činnost nepřátelsky, věří, že nemá co dělat. Ale Willie k tomu přistupuje filozofický. Jíme třikrát denně. Proč by kočky neměli se najíst alespoň jednou za den? Bude pokračovat, dokud to půjde.

Zdroj: optim1stka.ru

PSALI JSME: ŽENA UVIDĚLA ZBÍDAČENÉ ZVÍŘE A STĚŽÍ POZNALA V NĚM PSA: JAK SE ZMĚNIL PO NĚKOLIKA MĚSÍCÍCH

PŘIPOMÍNÁME: PŘEDČASNĚ NAROZENÉ KOTĚ VÁŽILO JEN PADESÁT GRAMŮ: JEHO MAJITELÉ SE HO NECHTĚLI VZDÁT

Share