Po dobu 30 let se muž staral o osamělou babičku zdarma a nečekaně za to dostal odměnu: Teď se mu okolní lidé nebudou smát

Po dobu 30 let se muž staral o osamělou babičku a jeho úsilí bylo štědře odměněno.

Zdroj: ukr.media.

Obyvatel Číny se 30 let staral o osamělou stařenku zcela zadarmo, zatímco lidé ho považovali za blázna a smáli se mu, ale dobře se směje ten, kdo se směje poslední. Zjistili, proč se muž tak snažil, a teď litují, že nebyli na jeho místě.

Ilustrační foto
Zdroj: news.cgtn.com

Siu Hue-Minh z provincie Če-ťiang se 30 let staral o osamělou stařenku, která mu ani nebyla příbuzná. Babička neměla děti, takže po smrti manžela v roce 1988 zůstala sama. Nejprve se důchodkyně sama starala o domácnost, ale roky si brala své.

Ilustrační foto
Zdroj: news.cgtn.com

Když přestala vstávat z postele, přišel Siu na pomoc. Denně vařil babičce snídani, oběd a večeři a uklízel v jejím domě, aniž by na oplátku žádal o něco. Hue-Minhova rodina nebyla proti jeho dobrovolnictví, ale známí nechápali, proč dělá tolik úsilí pro někoho jiného a považovali muže za podivína.

„Moje rodina ji přijala (osamělou stařenku) jako člena rodiny.“

V roce 2008 přišel dům staré dámy v nemilost, a tak se ho místní úřady rozhodly zbourat. Přestože žena získala status bezdomovce, Siu pro ni pronajímal ubytování. O čtyři roky později se rozhodl, že bude bezpečnější, když se babička přestěhuje do domova důchodců, a to jí nevadilo.

Ilustrační foto
Zdroj: news.cgtn.com

Babička zemřela v roce 2016, když jí bylo 92 let. Před svou smrtí však nechala žádost o pozemek. Po konzultaci se správní rada rozhodla, že bude správné dát území, které ona vlastní, právě Hue-Minhu. Muž se navíc dozvěděl, že žena v závěti napsala, že veškerý její majetek dostane on, ale za určitých podmínek.

Ilustrační foto
Zdroj: youtube.com

Na žádost babičky musel Siu splatit své dluhy a uspořádat pohřeb, což udělal. Výsledkem bylo, že muž získal pozemek o rozloze 40 metrů čtverečních a veškeré úspory důchodkyně a celkové náklady na úspory činily 500 000 jüanů. Zdá se, že už se nikdo nebude chtít smát obětavosti dobrého člověka.

PSALI JSME: STAŘENKA ZAVOLALA UČITELCE VNUČKY: PEDAGOGOVI STAČILA JEDNA VĚTA BABIČKY, ABY TA JÍ ZACHRÁNIL ŽIVOT

PŘIPOMÍNÁME: STAŘENKA NAŠLA NA ULICI MALÉHO KOCOURA, A VZALA SI HO K SOBĚ DOMU: JEDNOHO DNE SE K NÍ VLOUPALI LUPIČI A ZVÍŘE SE ZACHOVALO JAKO SKUTEČNÝ DRAVEC

Share