Začátek platnosti omezení pro cesty na Slovensko: Za nedodržení nařízení obyvatelé ČR čeká pokuta

V pátek 18.záři Slovenka vláda uvedla omezení pro cestování obyvatelů České republiky do svého území. Jediná možnost se turistům dostat do Slovenské republiky, je udělání testu na koronavirus.

Výsledek každý cestující musí mít negativní. Za nedodržení speciálních nařízení každému cestujícímu hrozí velká pokuta, až do 1659 eur. Policisté v pátek odpoledne začali náhodnou kontrolu na jednom z dálničním přechodu, Brodské- Břeclav.

Zdroj: drbna.cz

Češi při cestování do Slovenska musí elektronicky registrovat. Slovenské hygienici také stanovili velké množství výjimek, které se vztahují na piloty, zdravotníky, studenty, pendlery řidiče nákladní a autobusové dopravy.

Ale Slovenský politik a bývalý premiér Robert Fico takové omezení pro obyvatele ČR moc kritizoval. V čtvrtek měly Česko a Slovensko měly velký denní přírůstek nakažení koronavirem, ale pokuty na hranicích zavedlo jenom Slovensko.

Zdroj: denik.cz

“Chci se jako opoziční politik a nejdéle sloužící premiér v historii Slovenska omluvit občanům ČR. Jen idiot muže vymyslet takové jednostranné rozhodnutí, které urazí Českou republiku,” uvedl Fico.

Ale omezení pro Čechy ve dnešní době lze jednoduše obejít. Slovenský premiér Igor Matovič uvedl, že Češi mohou do Slovenska jet přes Rakousko nebo Polsko.

Zdroj: ceskatelevize.cz

Share