Poslanec a miliardář Juříček prohlásil, že v Česku je příliš velké množství hospod: vadí to podle něho přidané hodnotě

Poslanec za ANO a zároveň miliardář Pavel Juříček uvedl pro Deník N, že v České republice je velké množství stravovacích zařízení a kulturních organizací, což ubírá na na přidané hodnotě.

Juříček proto chce založit nové sdružení podnikatelů pro konkurenci s Hospodářskou komorou a Svazem průmyslu a dopravy. Podle poslance nedostatečně bojují za zájmy podnikatelů.

Pavel Juříček / Zdroj: youtube.com

„Víme, že restaurací a kulturních organizací je takové množství, že nezbývá na to, aby lidé dělali přidanou hodnotu,“ uvedl miliardář pro Deník N. Pavel Juříček dodává, že to způsobuje nedostatek pracovní síly, a nejvíce je to cítit ve fabrikách.

Podle poslance máme až půl milionu úředníků a také nedochází k liberalizaci trhu. Naopak se pravidla ještě více zpřísňují.

Restaurace / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Rozhodl se proto založit nový svaz, který by hájil zájmy podnikatelů, kteří za posledních třicet let dokázali společně s pracovníky postavit úspěšné fabriky. Jednat by se mělo o konkurenci s Hospodářskou komorou a Svazem průmyslu a dopravy.

Juříček údajně dokázal přesvědčit šéfku státní kasy Alenu Schillerovou a premiéra Andreje Babiše. Podle něho ostatní chtějí pouze během krize rozdávat peníze zaměstnancům během koronakrize. Poslanec však zdůrazňuje, že podnikatelé, kteří dělají hodnotu potřebují mít pracovní sílu.

Pavel Juříček / Zdroj: youtube.com

Pavel Juříček je podle časopisu Forbes jedním z nejbohatších Čechů s majetkem 6,2 miliard korun a patří mu firma Brano, která se zabývá výrobou autodílů.

O tom, že v České republice je příliš mnoho restaurací a hospod mluvil před nedávnem i předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek. Nevadilo by mu, kdyby 40 tisíc z nich zkrachovali a lidé, kteří přijdou o práci by mohli změnit své povolání.

Bohumír Dufek / Zdroj: youtube.com

Proti těmto výrokům veřejně vystoupili provozovatelé stravovacích zařízení.

PSALI JSME: PRŮZKUM UKÁZAL, ŽE VĚTŠINĚ LIDÍ ZPŘÍSŇOVÁNÍ NEVADÍ: NECHTĚJÍ ALE BÝT OMEZOVÁNÍ BĚHEM VÁNOC

PŘIPOMÍNÁME: ZEMAN ZNOVU POZVAL RODINU BABIŠOVÝCH NA NOVOROČNÍ OBĚD V LÁNECH: HOSTINY SE ZÚČASTNÍ I DĚTI

Share