Prezident lékařské komory Kubek prohlásil, že vláda ztrácí čas váháním: podle něho mnoho lidí kvůli tomu přijde o život

Prezident České lékařské komory Milan Kubek uvedl, že během tohoto týdne zemře přibližně 1,5 tisíce pacientů, kteří se nakazili koronavirem.

A to je důvod, proč kritizuje vládu Andreje Babiše. Dlouhodobě totiž žádá o zpřísnění současných opatření.

Zdroj: Youtube

Mírný pokles denních přírůstků, který byl zaznamenán v posledních dnech nenaznačuje, že se situace zlepšuje. Může za to dle Koubka menší počet udělaných testů.

Prezident ČLK se domnívá, že tento týden přes snahu zdravotnického personálu zemře přibližně 1 500 lidí. Minulý týden nemoci podlehlo 1 230 pacientů.

Zdroj: Youtube

Kubek říká, že nová opatření sice šíření koronaviru přibrzdila, ale nezastavila ho. Proto lékařská komora už minulý týden žádala ministra zdravotnictví Jana Blatného, aby zavedl tvrdší opatření.

„To se nestalo. Ztratili jsme další týden, za který zaplatí občané České republiky stovkami mrtvých,“ razantně uvedl šéf ČLK.

Zdroj: youtube.com

Milan Kubek poslední dobou je jedním z největších zastánců přísných omezení v boji s koronavirem. Pustil se například lékařů, kteří odmítají vážnost situace a lidí, kteří nedodržují opatření.

Zdroj: Youtube

Odborník se již vyjadřoval pro úplný lockdown, který by vedl i k ekonomickým ztrátám, které budou ještě vyšší, pokud nepřitvrdíme a nákazu neporazíme.

„Lidé jsou unavení a ztrácí naději, že se situace v dohledné době zlepší,“ řekl Kubek.

Zdroj: Youtube

PSALI JSME: PACIENTI, KTEŘÍ LŽOU O SVÝCH KONTAKTECH A MÍSTECH, KDE BYLI, DOSTANOU POKUTU 10 TISÍC KORUN: INFORMOVALA O TOM PRAŽSKÁ HYGIENA

PŘIPOMÍNÁME: POČET ZAZNAMENANÝCH PŘÍPADŮ NÁKAZY KORONAVIREM CELOSVĚTOVĚ PŘESÁHL 49 MILIONŮ: NĚMECKO ZAZNAMENALO DALŠÍ REKORD NAKAŽENÝCH

Share