Prezident lékařské komory Kubek žádá vládu o zavedení tvrdého lockdownu: zavřel by i automobilky, aby se snížili počty nakažených

Prezident České lékařské komory Milan Kubek stále tvrdí, že vláda musí zpřísnit protiepidemická opatření, aby tím zastavila šíření koronaviru. Uvedl to ve Dvaceti minutách Radiožurnálu.

„Měli bychom postupovat jako Izraelci, protože dokázali epidemii zastavit,“ říká odborník s tím, že v Izraeli byly zavřeny všechny služby, školy a obchody. Dokonce zastavili i většinu průmyslu.

Zdroj: Youtube

Podobný lockdown Kubek chce i v České republice. Vadí mu, že situace je nyní mnohem horší než na jaře, ale opatření jsou mírnější. Navíc je jenom otázkou času, než lidé začnou žádat o rozvolňování.

Milan Kubek by také chtěl, aby se zavřel průmysl, který není nutný. Rovněž nechápe některé kroky vlády, kdy například zavírá specializované školy, ale povoluje profesionální sport.

Zdroj: Youtube

Šéf ČLK dodává, že by v případě tvrdého lockdownu mohl stále fungovat potravinářský, chemický či farmaceutický průmysl.

Na druhou stranu Kubek by uzavřel třeba automobilky na 14 až 21 dní, a to by prý epidemickou situaci změnilo. Následně firmy by musely své zaměstnance testovat, protože se většina lidí nakazí právě v práci.

Zdroj: Youtube

Odborník přiznává, že velká část lidí se také nekazí v rodinách ale do té domácnosti někdo musí nákazu přinést. Když jsou školy uzavřené, tak s velkou pravděpodobnosti se koronavir do rodiny dostane ze zaměstnání.

Milan Kubek je přesvědčen, že v aktuálním stavu nemůžeme dlouho zůstávat, protože je to velká zátěž pro ekonomiku. Poneseme údajně větší ztráty než kdybychom zavedli tvrdý lockdown.

Zdroj: Youtube

„Myslím, že Izraelci obecně nejsou hlupáci, takže asi věděli, co dělali, a také jim to zafungovalo,“ tvrdí Kubek s tím, že nyní v Izraeli umírá pouze několik lidí denně, mají pouze 320 hospitalizovaných pacientů a podíl pozitivních testů činí 2-3 %.

Šéf lékařské komory přiznává, že koronaviru úplně dostat ze společnosti nemůžeme, ale musíme se snažit, aby jsme dostaly čísla úmrtí a nakažených dolů.

Zdroj: novinky.cz

Nakonec Kubek varuje před opakováním chyb z jara, kdy se chaoticky rozvolňovalo a politici nebrali v úvahu názor odborníků.

PSALI JSME: MINISTR HAMÁČEK CHCE, ABY ŠÉF ZDRAVOTNICTVÍ BLATNÝ UVEDL, K ČEMU STAV NOUZE POTŘEBUJE: CHCE TO VĚDĚT I OPOZICE, ABY HO MOHLA PODPOŘIT

PŘIPOMÍNÁME: VLÁDA ŘEKLA, ŽE NEMŮŽE 16. LISTOPADU VYHLÁSIT DEN VOLNA: JAROSLAV FLEGR SE VYJÁDŘIL K TOMU A NAVRHL NEČEKANÉ ŘEŠENÍ

Share