Prezident Zeman prohlásil, že Česká televize slouží opozici a její ředitel Petr Dvořák má opustit svou funkci

Prezident Miloš Zeman pro Parlamentní listy uvedl, že podle něho Česká televize je součástí opozice, není objektivní nejedná se o vyváženou veřejnoprávní televizi.

Zdroj: youtube.com

Hlava státu dodala, že by Petr Dvořák měl být z generálního ředitele odvolán, o čemž ale musí rozhodnout Rada ČT.

Zdroj: youtube.com

Zeman prohlásil, že odvolání dozorčí komise Rady České televize proběhlo v pořádku a s tímto krokem musíme souhlasit. Prezident tuto situaci nebere jako útok na ČT a rozhodnutí musíme respektovat, protože ho schválila většina Rady.

„Ne že bych měl jakékoli sympatie vůči České televizi, pokládám ji za součást opozice,“ řekl prezident, který často přichází s kritikou ČT a nepovažuje ji za zcela objektivní.

Zdroj: youtube.com

Zeman upozornil na cestu ředitele České televize Petra Dvořáka, který se minulý rok zúčastnil oslav jubilea ředitele společnosti ČEZ Martina Romana v Londýně. Prezident si myslí, že figura Romana není důvěryhodná a tuto cestu označil za neuváženou.

Miloš Zeman proto dodal, že podle něho Dvořák by měl skončit ve své funkci. Rozhodovat o tom však bude Rada ČT, kterou ve středu opustil její předseda René Kühn a místopředseda Jaroslav Dědič.

Zdroj: youtube.com

Nyní se situaci bude zabývat sněmovní volební výbor a také nejspíš i Senát.

Dvořák rozhodnutí Rady ČT považuje za destruktivní a situaci označil za znepokojivou. Doufá ale, že se vše dá do pořádku a zákonné postupy budou dodržovány.

Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: EPIDEMIOLOG SMEJKAL TVRDÍ, ŽE O ÚČINNOSTI OPATŘENÍ ROZHODNOU VÁNOCE: VARUJE VŠAK PŘED USPĚCHANÝM ROZVOLŇOVÁNÍM

PŘIPOMÍNÁME: TESTOVAT DĚTI VE ŠKOLÁCH NA KORONAVIRUS ALESPOŇ JEDNOU TÝDNĚ: NÁZORY IMUNOLOGŮ SE LIŠÍ

Share