„Příběh otce a syna, kteří žili v džungli 40 let izolovaní od okolního světa“: Fotografie vietnamského Mauglí

Dva Vietnamci žili v džungli 40 let. Po celou tu dobu neměli kontakt s ostatními lidmi a nikdy nebyli dále než dva kilometry od své chýše.

Zdroj: tourister.ru

Příběh této rodiny může dojmout každého.

Na fotografii níže vidíte Ho Van Langa, je mu nyní asi 50 let (když byli objeveni, mužovi bylo asi 41–42 let). Žil v džungli se svým otcem, který se jmenuje Ho Van Thanh (bylo mu 82 let).

Zdroj: tourister.ru

Jejich příběh začal v době vietnamské války. V roce 1972 byla vypálena vesnice, kde oni žili, Ho Van Thanh přišel o ženu a dvě děti. Muž, aby zachránil svého syna, udělal radikální rozhodnutí – rozhodl se schovat se v džungli.

Po několika dnech putování našel muž vhodné místo, aby postavil prosté obydlí.

Zdroj: tourister.ru

Tak žili dlouhých 40 let. Živili se ovocem a lovem, našli pramen čerstvé vody.

Zdroj: tourister.ru

Ale nikdy se ani jeden neodvážil vrátit, aby zjistil, jak se svět změnil. Jediné, co zbylo z dřívějšího života, bylo dětské oblečení Ho Van Langa.

Našli je místní zemědělci v provincii Quang Ngai v roce 2013. Ukázalo se, že nejbližší vesnice se nacházela 40 kilometrů daleko.

Ho Van Thanh byl tehdy pokročilého věku a už nemohl lovit jako předtím. Všechno dělal syn. Když byli evakuováni, Ho Van Thanh byl tak vyčerpaný, že nemohl chodit – nesli ho na nosítkách.

Zdroj: tourister.ru

Je zajímavé, že Ho Van Thanh zapomněl na mnoho slov, ale rozlišoval řeč ostatních lidí. Jeho syn uměl říct jen pár slov a samozřejmě vzhled ostatních lidí, jejich řeč a oblečení ho šokovaly. Potřeboval čas, aby se přizpůsobil.

Zdroj: tourister.ru

O Ho Van Thanhu není po téměř 7 letech nic známo. Muž byl starý a nemocný. Ale Ho Van Lang nyní žije ve svém domě, komunikuje s lidmi a umí jazyk docela dobře.

Podílí se také na různých projektech a natáčejí se o něm dokumentární filmy.

Zdroj: tourister.ru

Ho Van Langa samozřejmě šokovala televizi. Dlouho nerozuměl tomu, co bylo před ním.

Zdroj: tourister.ru

Share