„Svatební rekordy podle Guinnessovy knihy“: Nejdražší šaty, nejdelší závoj a největší dort

Svatba je tak důležitou událostí v životě každé nevěsty a ženicha, že mnozí chtějí překvapit nejen všechny hosty, ale celý svět. Toto jsou neuvěřitelné svatební rekordy podle Guinnessovy knihy.

NEJVĚTŠÍ SVATEBNÍ OBŘAD

Zdroj: terra-z.com

Na svatební oslavu Shudakarana a Shatyalakshmi v Srí Lance, která byla zapsána do Guinessovy knihy rekordů, bylo pozváno velké množství hostů. Tato největší svatba na světě trvala dva dny a stála až 23 milionů dolarů. Také bylo organizováno vysílání, aby každý host mohl vidět celý proces.

Zdroj: terra-z.com

Od chrámu, kde se konal svatební obřad, až k svatební hostině byla pětikilometrová cestička plná krásných čerstvých květin a obklopená neuvěřitelnými indickými sochami.

NEJVĚTŠÍ SVATEBNÍ DORT

Zdroj: domoed.su

Ve vesnici Ommen ve Spojených státech na svatbu neznámého, ale bohatého páru byl vyroben největší svatební dort, který vážil 5 tun a měřil až 18 metrů 5 centimetrů. 75 lidí pracovali na tak obrovském mistrovském díle po dobu celých 3 měsíců.

NEJDRAŽŠÍ SVATEBNÍ DORT

Zdroj: libymax.ru

Kolik stojí svatební dort, který byl uznán jako nejdražší na světě? Cukráři Cake Boss překonali rekord a představili nejdražší dort v hodnotě asi třiceti milionů dolarů. Tento dort byl vyroben pro svatbu v New Yorku.

Dort byl kompletně zdoben drahými šperky se smaragdy, rubíny, safíry a samozřejmě diamanty. A nejdražší ozdoba dortu v hodnotě asi 7 milionů dolarů zapůsobilo na všechny hosty.

NEJDRAŽŠÍ SVATEBNÍ ŠATY

Zdroj: svadbavo.ru

Nejdražší svatební šaty navrhli návrhářka Renée Straussová a klenotník Martin Katz. V roce 2006 byly zaslouženě zapsány do Guinessovy knihy rekordů.

Zdroj: vilingstore.net

Jejich hodnota je asi 12 milionů dolarů, což je zcela opodstatněné. Tyto šaty čítají celkem 150 karátů diamantů, i když nevypadají tak okázale.

NEJDELŠÍ SVATEBNÍ ŠATY

Zdroj: niklife.com.ua

V Rumunsku byly ušity velkolepé šaty s nejdelší vlečkou na světě a jejich prezentace se konala na svatebním veletrhu v Bukurešti. Délka vlečky byla až tři kilometry. Deset krejčích pracovalo na takovém mistrovském díle asi 3 měsíce.

Zdroj: fshoke.com

Aby je mohli ukázat v celé své kráse, návrháři oblékli rumunskou modelku a posadili ji na horkovzdušný balón, který se proletěl nad městem. Tyto šaty překonaly všechny rekordy jako nejdelší svatební šaty na světě.

NEJDELŠÍ ZÁVOJ

Zdroj: exler.ru

V roce 2018 kyperská nevěsta Maria Paraskeva měla nádhernou svatbu a zdobila hlavu nejdelším závojem, jehož délka byla 6962 metrů a překonala všechny předchozí rekordy na světě.

Zdroj: exler.ru

Vytvoření takového svatebního závoje trvalo asi tři měsíce. Místem konání svatebního obřadu byl stadion St. George v Larnace, kde dobrovolníci strávili asi 7 hodin a nejdelší závoj byl úspěšně položen na zemi.

NEJVĚTŠÍ SVATEBNÍ KYTICE

Zdroj: imageshost.ru

Každá nevěsta chce, aby její svatební oslava byla nejpamátnější. V Kanadě tedy indická nevěsta připravila na svou oslavu největší svatební kytici, která měřila 62 metrů a vážila asi 92 kilogramů.

Skládala se z téměř tisíce květin, jako jsou růže, lilie, karafiáty a sedmikrásky. Taková kytice se samozřejmě zcela neumístí do rukou nevěsty: kytice šla dolů na podlahu a protáhla se přes kostel.

NEJDRAŽŠÍ SVATBA

Zdroj: vseonauke.com

Podle Guinessovy knihy rekordů, nejdražší svatbu měl krásný indický pár Vanisha Mittal a Amit Bakhtia. Svatba vyšla na zhruba 78 milionů dolarů.

Zdroj: uznayvse.ru

V roce 2004 tento krásný pár oslavil svou svatbu v jednom z nejromantičtějších měst na světě – Paříži. Nejdražší svatba se konala ve Versaillském paláci a poté oslava pokračovala ve starém zámku nedaleko hlavního města Francie.

Share