Principál divadla Hrušínský a hudebník Mirai promluvili o situaci v kultuře během pandemie: Vzdávat se nehodlají

Principál divadla Na Jezerce Jan Hrušínský a frontman kapely Mirai – Mirai Navrátil v pořadu Nastartujeme Česko promluvili o tom, jak nyní žijí divadla, a jak se vede hudebníkům.

Kromě herců a zpěváků o příjem přišli i ti, kdo jejich vystoupení připravuje.

Jan Hrušínský / Zdroj: youtube.com

Jan Hrušínský říká, že už na poslední vystoupení téměř zapomněl a nejvíce mu chybí potlesk diváků. Mirai dodal, že se kapely dnes mohou věnovat psaní nové hudby a vydávání desek.

„Já si myslím, že přesto všechno to nevzdáme a nedáme se,“ prohlásil principál divadla Na Jezerce, které v prosince mělo naplánováno několik premiér. Kvůli pandemii se ale musela představení odložit.

Mirai Navrátil / Zdroj: youtube.com

Hrušínský měl tím pádem více volna a napsal knížku o svém otci Rudolfovi. Herec tvrdí, že zaměstnanci divadel museli zatnout zuby a snaží se přežít.

Tržby dle Jana Hrušínské nejsou už více než 7 měsíců, ale platby nikdo nezrušil. „Nejvíc to odnesli herci, kteří vydělávají vlastně jen když se hraje,“ prohlásil.

Jan Hrušínský / Zdroj: youtube.com

Navrátil ale zdůraznil, že umělci ještě nějaké rezervy mohou mít, ale má strach také o techniky, zvukaře či osvětlovače, které kvůli krizi mohou odejít pracovat jinam. Hudebnici je budou pak potřebovat, když se život vrátí do normálu.

Hrušínský říká, že pro divadlo je důležitý kontakt s divákem, a proto není příznivcem živých vysílání či pouštění představení v televizi.

Mirai Navrátil / Zdroj: youtube.com

Mirai nakonec prohlásil, že se časem musí vymyslet nějaká alternativa, abychom nepřišli o kulturu úplně.

PSALI JSME: KUBEK CHCE ZAVŘÍT VŠE, CO SE DÁ: TVRDÍ, ŽE JE TO JEDINÁ CESTA, JAK NYNÍ VIR ZASTAVIT

PŘIPOMÍNÁME: GEORGE CLOONEY SKONČIL V NEMOCNICI: OSCAROVÝ HEREC ZTRATIL 11 KILOGRAMŮ

Share