Proč při praní přidávat do pračky ocet

Pračka výrazně zjednodušuje život a šetří čas. Každý si může dovolit koupit pračku, výběr je obrovský, takže vždy najdete cenově dostupného pomocníka. Pračka může při pravidelném čištění vydržet desítky let, ale ne vždy zaručuje dokonalé praní. Ocet pomůže zlepšit kvalitu vašeho praní.

 

Zdroj: youtube.com

 

Dnes vám řekneme, k čemu je ocet při praní v pračce a jak s ním můžete automatický vyčistit pračku.

K čemu je vhodný ocet

Stolní ocet lze použít nejen při vaření. V poslední době ženy v domácnosti začaly věnovat větší pozornost ekologickým čisticím prostředkům, které jsou bezpečné pro použití hlavně v domácnosti, kde žijí malé děti a zvířata. Jedním z takových prostředků je ocet. Dokonale odstraňuje nepříjemné pachy, dezinfikuje povrch a odstraňuje nečistoty. A co praní? K umytí prádla a skvrn na oblečení můžete použít stolní ocet. Pojďme zjistit, jak a proč ho přidat do pračky.

Zdroj: knaschool50.ru

 

Aviváž

Ocet změkčuje silné látky, proto se přidává místo speciální aviváže. Ocet se používal k praní silně znečištěných předmětů, a to i v době, kdy neexistovaly žádné speciální prášky. Kromě změkčení látky odstraňuje ocet nepříjemné pachy a po praní není oblečení elektrifikováno. Ženy v domácnosti doporučují přidat 100 ml octa do přihrádky na aviváž, zejména při mytí ručníků. Po umytí octem jsou měkké jako peří.

 

Zdroj: sovet-ingenera.com

 

Bělidlo

Po praní v pračce bílá postupně šedne nebo v horším případě nažloutne a ztrácí svůj vzhled. Aby se tomu zabránilo, zaprvé je lepší nemýt bílé prádlo v pračce s jinými věcmi. A za druhé přidejte 100 ml stolního octa do druhého, „oplachového“ cyklu vody nebo do komory pro aviváž. Ocet udrží věci bělostné a zbaví vás žlutých skvrn z potu na oblečení i povlečení. Tato metoda funguje dobře také na záclony a ubrusy.

 

Zdroj: znaikak.ru

 

Jemné látky, jako je prádlo a plavky, můžete prát v octě bez dalších čisticích prostředků. Namočte oblečení do vody s 50 ml octa na 15 minut, poté dobře opláchněte a pověsíte, aby uschli.

 

Odstraňovač skvrn a zápachu

Skvrny na oděvu lze odstranit nastříkáním octu na potřísněné místo. Nechte ocet působit po dobu 10 minut a poté prádlo umyjte. Tato metoda je vhodná k odstraňování skvrn z bavlněných a polyesterových tkanin. Peřiny, polštáře a povlečení můžete umýt octem, abyste se zbavili nikotinu, vlhkosti a jiných, zatuchlých pachů.

 

Zdroj: zen.yandex.ru

 

Praní pestrobarevného oblečení

Barevné věci barví, abyste zabránili přenosu červeného trička na bílém oblečení, zkuste oddělit barevné oblečení od bílého. A pokud se bojíte, že se při praní světlých oděvů nějaká bunda zabarví, namočte ji na 20 minut do vody spolu s 150 ml octa. Poté umyjte jako obvykle.

Domácí chlupy na oblečení

Jsou všude, pokud v domě žije kočka nebo pes. Můžete si vystačit s chlupatými ponožkami a kalhotami, nebo můžete umýt věci s použitím 100 ml octa. Tímto způsobem budou chlupy lépe zaostávat za látkou a jejích velké množství bude vypláchnuto už během praní .

 

Zdroj: superstirka.kiev.ua

 

Odstraňuje vodní kámen a plísně v pračce

Musíte vyčistit pračku od vodního kamene a plísní? Vůně plísně nelze s ničím zaměnit. Nejčastěji se objevuje na gumičce bubnu pračky. Zejména pokud perete sportovní obuv nebo jiné silně znečištěné prádlo, je třeba buben vyčistit při každém praní, aby na prádle nezůstaly žádné nečistoty.

 

Chcete-li pračku dezinfikovat a očistit jí od nečistot a vodního kamene, přidejte do přihrádky na prací prostředek 200 ml octa. Nyní zapněte mycí režim s vysokou teplotou, ne nižší než 60 stupňů. Když praní skončí, odpojte pračku ze zásuvky a otřete buben a gumu uvnitř stolním octem.

 

Zdroj: Domito.ru

 

Po ukončení čištění nastavte režim máchání. Poté otřete buben a gumu ve stroji čistým hadříkem. Nechte dvířka otevřená, abyste stroj vyvětrali. Abyste zabránili tvorbě plísní ve stroji, nechejte po každém praní dveře otevřené. Díky tomuto snadnému čištění se věci budou lépe mýt a stroj vydrží mnoho let.

 

Share