“Stačí, aby se virus dostal do rizikové skupiny a okamžitě stoupnou počty hospitalizovaných“: Jak probíhá nemoc COVID-19 u vicepremiéra ČR Jana Hamáčka

Vicepremiér České Republiky Jan Hamáček uvažuje o tom, že by měla vzniknout komise, úkolem které by bylo dozvědět, proč nyní stát je jedním z nejpostižějšíjch ve světě a po kterém rozhodnutí k takové epidemiologické situaci došlo. Popsal i průběh své nemoci COVID-19, kterou se nakazil víc než před 10 dny.

Zdroj: youtube.com

Hamáček uvádí, že se nacházel doma v karantény již od předminulé neděle a přibližně od 5. dne se zdravotní stav zhoršil. “Minuly mě teploty, ale měl jsem velkou bolest hlavy a pociťoval jsem velkou únavu,“ popisuje Hamáček. Dodal také, že má průběžné kontrolní testy, a zatím to dopadlo pokaždé jako pozitivní.

Zdroj: seznamzpravy.cz

Práce v Ústředním krizovém štábu na dobu průběhu nemoci nikomu nepředal, nyní se dá zúčastnit jednání online. V štábu dostávají od krajů podněty, co potřebují a to se snaží vyplnit.

Zdroj: seznamzpravy.cz

V ČR již jsou vybudování dvě rezervní polní nemocnice v Brně a Letňanech. Hamáček zatím tvrdí, že další rezervní kapacity se neplánují, ale to však bude záviset jak se budou pohybovat denní počty nakažených. “Stačí, aby se virus dostal do rizikové skupiny a okamžitě stoupnou počty hospitalizovaných,“ objasnil vicepremiér.
Vzhledem k současnému počtu nakažených dle Hamáčka tvrdý lockdown je mimo hru, ale jenom z krátkodobého hlediska. Uvádí, že pokud čísla se extrémně nezaučenou růst, tak stačí nynějších opatření.

Zdroj: seznamzpravy.cz

Právě po ukončení druhé vlny nemoci bude vicepremiér podporovat vznik nezávislé vyšetřovací komisi, která bude mít za úkol vyšetřit a ukázat, jak to bylo a nebylo. Dle něho by ta komise měla odpovědět na dotaz, kdo udělal chyby, že došlo k tak masovému šířeni viru.

Share