Muž vytahoval na zahradě plevel a našel poklad: Okamžitě však politoval, ne všech starých mincí je třeba dotýkat

Muž vytahoval na zahradě plevel a náhodou pod růžemi našel poklad se starodávnými mincemi. Zahradník však politoval, že se jich dotkl – ve filmu Piráti z Karibiku slibovaly stejní dublony kletbu.

Pracovníci Britského muzea zahájili dobrovolnický program Portable Antiquities Scheme (PAS) již v roce 1996, ale neočekávali, že zažijí skutečnou zlatou horečku o 24 let později. Britové v karanténě se rychle stali lovci pokladů.

V roce 2020 bylo v PAS zaregistrováno více než 47 tisíc historických nálezů, mezi nimiž byly dokonce i předměty římského nábytku.

Muž z Hampshire měl také to štěstí, že našel starožitnosti, ačkoli se nesnažil připojit k čestným členům dobrovolnického programu.

Jen trávil své dny sebeizolace pečováním o zahradu, ale bohatá historická minulost Británie ho postihla.

Celkem vytáhl ze země 63 zlatých a jednu stříbrnou mince. Fotografie nálezu podle zákona o pokladu z roku 1996 okamžitě předal specialistovi, který kontaktoval PAS. Poté se pustitli do práce historici.

Zlaté mince/Zdroj: medialeaks.ru

Rychle zjistili, že Brit našel něčí rezervu z roku 1540. Mince pocházejí z konce 15. a počátku 16. století.

Nejzajímavější z nich byly raženy za vlády Jindřicha VIII. Zobrazují iniciály tří manželek krále – Kateřiny Aragonské, Anny Boleynové a Jany Seymourové.

Je pravda, že na nich bylo něco děsivého. Dublony byly velmi podobné mincím, které proklely posádku Černé perly v Pirátech z Karibiku.

Záběr z filmu Piráti z Karibiku/Zdroj: medialeaks.ru

Čas ukáže, zda zahradník z Hampshire dostal svou část nesmrtelnosti.

PSALI JSME: Z OBYČEJNÉHO FARMÁŘE NA MILIONÁŘE: MUŽ SI PRONAJAL KUS ZEMĚ A OBJEVIL POKLAD NA POZEMKU

PŘIPOMÍNÁME: ŽENA NABÍDLA MANŽELOVI, ABY TEN SE ŠEL PROJÍT, A ON SE VRÁTIL S POKLADEM: MUŽ TAK VYŘEŠIL 40 LET STARÉ TAJEMSTVÍ

Share