Jak dopadlo soudní přelíčení pro ženu, která požádala nenosit roušku vůbec

Žena požádala u soudu, aby nenosit roušku vůbec. Žalobu podpořilo dalších 300 lidí. Informuje o tom portál Seznam Zprávy na svých webových stránkách.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

Žena požádala u soudu, aby nenosit roušku na veřejnosti kvůli tomu, že má zdravotní potíže. Zejména roušku mít nemůže v MHD, na úřadech a jiných společenských prostorech. Jednoduše řečeno kdekoliv, mimo domov. K žalobě přidala i lékařskou zprávu.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

Podle aktuálních zařízení nyní je třeba roušku mít ve společenských prostorech, a i na ulici, třeba na zastávce nebo tam, kde není možno dodržovat dvoumetrový rozestup. Však narozeni má výjimku pro ty, kdo má duševní nebo mentální poruchy a lidi s autismem.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

Městský soud v hlavním městě však žalobu odmítl. Soudkyně Naděžda Řeháková ale dodala, že ochranu úst a nosu žena nemusí mít, v případě, že to jí vyvolává zdravotní potíže. Pokud ženě bude hrozit za to pokuta, tak bude moci žena se znovu obrátit na soud proti Ministerstvu zdravotnictví.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

Lékařská zprava, kterou žena soudu poskytla, dokonce neobjasňuje co bráni k nošení roušky. “Roušky mají smysl. Škodí tím sama sobě,“ promluvil předseda Národní rady osob se zdravotním postižením Václav Krása. I když předseda má také zdravotní potíže, ale roušku má, jak to nařídila vláda.

ČTĚTE TAKÉ: PRYMULA MÁ OBAVY, ŽE SI VÁNOCE NEUŽIJEME TAK, JAK JSME BYLI ZVYKLÍ: MŮŽE ZA TO ÚDAJNĚ RYCHLE ROZVOLŇOVÁNÍ

PSALI JSME: MINISTR JAN BLATNÝ PROMLUVIL O VÁNOCÍCH: EPIDEMIOLOGICKÁ SITUACE V ČESKU SE ZLEPŠUJE A BUDE S VLÁDOU DISKUTOVAT O TOM, JAK BY MOHLO VYPADAT VÁNOČNÍ OBDOBÍ

Share