Proti protokolu a slušnosti: Pět krát, kdy se britští monarchové stali senzací bulváru

Šatník zástupců britské monarchie podléhá přísnému protokolu, ne méně než jejich chování a etiketě. Ale někdy – úmyslně nebo náhodně se monarchové odchýlí od protokolu, což samozřejmě nezůstane bez povšimnutí.

 

Zdroj: Spletnik.ru

 

Dnes vás zveme k připomenutí 5 případů, kdy se obvyklé veřejné vystoupení zástupců britské monarchie změnilo v bouřlivou diskusi v tisku a síti, memy a někdy skončilo oficiální omluvou. Urážlivé doplňky, krátké šaty a mnohem více v našem výběru.

 

Meghan Markle a štítek na jejích šatech

Mírné rozpaky se staly Meghan Markle, když ona a princ Harry odletěli do království Tonga během turné po Austrálii a na Novém Zélandu. Vystoupila z letadla v červených dlouhých šatech z Autoportrétu

 

Zdroj: Spletnik.ru

 

Princezna Michelle z Kentu a její rasistická brož

 

Když se Meghan Markle poprvé zúčastnila každoroční vánoční večeře královny Alžběty II. V roce 2017, dorazila princezna Michael z Kentu s kouskem, který mnozí považovali za urážlivý. Jednalo se o brož v podobě figurky tmavé pleti – tento druh dekorativního umění byl populární v minulých stoletích a vyznačoval se romantizací exotických a tmavých služebníků.

 

Zdroj: Spletnik.ru

 

Výběr příslušenství se zdál nejednoznačný, protože Meghan Markle je zástupkyní smíšené rasy: její matka Doria Raglandová je černá a její otec bílý. Tváří v tvář odporu byla princezna nucena se omluvit.

 

Zdroj: Spletnik.ru

 

„Princezně Michelle z Kentu je velmi líto, že brož způsobila urážku,“ Řekl její mluvčí pro Daily Telegraph.

 

Princezna Diana a její „šaty pomsty“

 

Jeden z nejslavnějších oděvů princezny z Walesu by se do historie stejně zapsal, protože pro představitele královské rodiny byly krátké šaty s odhalenými rameny příliš odhalující. O všem však rozhodly okolnosti, za kterých se Diana objevila na veřejnosti v těchto černých šatech od Christiny Stambolian v roce 1994.

V ten den byl vysílán slavný rozhovor s princem Charlesem, ve kterém přiznal, že podváděl Dianu s Camillou Parker-Bowlesovou. Princezna nezrušila plánovanou návštěvu galavečera v Serpentine Gallery, ale změnila svůj outfit.

 

Zdroj: Spletnik.ru

 

Diana věděla, že veškerá pozornost bude směřovat na ní, a bez jediného slova dala komentář celému světu. Na poslední chvíli opustila výběr šatů Valentino a vybrala si šaty od řecké návrhářky, které v té době byly v jejím šatníku tři roky, ale Diana je vždy odložila, protože je považovala za příliš vyzývavé pro veřejné vystoupení. Nyní byl ale ten správný moment.

 

Zdroj: Spletnik.ru

Vzhled Diany v tomto oblečení způsobil rozruch a samotné šaty byly lidmi rychle nazývány pomstychtivými. Krátce před svou smrtí je prodala na charitativní aukci pro AIDS a rakovinové nadace za 65 000 dolarů.

 

Kate Middleton a její moment Marilyn Monroe

V roce 2011 měla vévodkyně z Cambridge na sobě světle žluté šaty Jenny Packham, které rozvířily vítr na dráze na okamžik královské Marilyn Monroe. Podle bulváru to bylo po tomto incidentu, kdy Stuart Parvin, jeden z královniných krejčích, začal do okrajů oděvů šit malá závaží, aby se lem nemohl zvednout větrem.

 

Zdroj: Spletnik.ru

 

Princezna Eugenie a princezna Beatrice a jejich klobouky, které se staly memy

 

Dnes je těžké si to představit, ale před svatbou Kate Middleton a prince Williama nebyly princezna Eugenie a princezna Beatrice příliš slavnými členy královské rodiny. Ale díky velkolepým kloboukům se staly skutečnými hvězdami a jejich obrázky z akce se staly virálními po celém internetu.

 

Zdroj: Spletnik.ru

 

Klobouk Eugenie s peřím a avantgardní čelenka Beatrice byly kritizovány online a na základě fotografií uživatelé vytvořili mnoho memů, kde byl klobouk Beatrice mimo jiné přirovnáván k preclíku, a dokonce k sedátku toalety.

 

Zdroj: Spletnik.ru

 

Sestry se kvůli lidovému sarkasmu nestyděly – neodmítly ani původní pokrývky hlavy. Naopak, takové doplňky se staly součástí vzhledu princezen a na každé akci nyní publikum netrpělivě očekává, jaké klobouky si dcera prince Andrewa vybere.

 

Zdroj: Spletnik.ru

 

Zdroj: Spletnik.ru

 

Share