Rodina si myslela, že pes přinesl ze skládky pytlík s odpadky, ale ukázalo se, že pes zachránil novorozenou holčičku

Zdá se, že v dnešním světě mají zvířata mnohem silnější rodičovský instinkt: pokud se člověk může vzdát svého novorozeného dítěte, pes nebude přemýšlet dvakrát a bez váhání zachrání dítě.

Zdroj: ladypanda.net

Před čtyřmi lety zachránil šestiletý thajský pes jménem Pui život miminku. Při hledání jídla poblíž skládky poblíž mola narazilo chytré zvíře na podivnou věc, která se v igelitovém pytli objevila.

Svým citem pes zachytil, že v balíčku leží právě narozené dítě a bez dlouhého přemýšlení Pui pečlivě vzal balíček do tlamy a přinesl ho domů.

Zdroj: ladypanda.net

Pes položil pytel na práh domu, začal štěkat a snažil se přivolat své majitele z domu. Na začátku štěkání psa ignorovali, ale pak dvanáctiletý chlapec šel zkontrolovat příčinu chování psa, a když viděl dítě v balíčku, spěchal ke svým rodičům.

Když rozbalili pytel, dospělí viděli předčasně narozené dítě, které mělo po nedávném narození ještě čerstvou pupeční šňůru. Okamžitě ji převezli do místní nemocnice, kde byla dvoukilogramová holčička okamžitě dostala ošetření lékaři.

Zdroj: ladypanda.net

„Pro nás bylo úplné překvapení, že Puy někde našel a zachránil život dítěti. Vždyť obvykle jen štěká na kolemjdoucí, “ vzpomínal v rozhovoru jeden z členů rodiny.

„S největší pravděpodobností to byl dar shůry,“ říká majitelka psa, která si přála holčičku adoptovat. Několik dalších rodin si také chtělo adoptovat holčičku.

Zdroj: ladypanda.net

Červený kříž udělil Puyovi medaili a nový obojek za jeho obětavost a touhu zachránit život holčičce.

Zástupci Nadačního fondu „Zázrak života“ poskytli zásoby pro tři psy majitelů Pui v hodnotě dvěstě šedesát dolarů.

A zatímco tento pes má vrozenou laskavost od přírody, čin soucitného zvířete si zaslouží úctu! Lidé se zjevně mají co se naučit u tohoto psa.

Zdroj: ladypanda.net

 

 

 

Share