Roman Prymula je připraven se očkovat proti koronaviru jako jeden z prvních: přístup prezidenta Zemana označil za váhavý

Exministr zdravotnictví Roman Prymula prozradil, jaká budou pravidla pro budoucí očkování. Uvedl také, že kabinet by měl být příkladem pro všechny. Nelíbí se mu však současná očkovací kampaň. Mluvil o tom v pořadu 360° na CNN Prima News.

Nyní existuje jedna skupina lidí, kteří chtějí být očkováni a další skupina lidí, kteří jsou kategoricky proti tomu. Stále existuje malé procento lidí, kteří ještě nevědí, co by chtěli, takže nemají jednoznačný názor na vakcínu.

Roman Prymula / Zdroj: YouTube

Podle bývalého ministra zdravotnictví je to problém. Pokud by bylo nějaké riziko s vakcínou, pak by tuto odpovědnost musel převzít stát.

Roman Prymula vysvětlil, že jde o systém, kdy firma dodavatel vakcíny nenese za ni odpovědnost. Podle tohoto systému je odpovědný stát. Shodly se na tom členské státy Evropské unie.

Roman Prymula / Zdroj: YouTube

Zopakoval svou myšlenku, že očkování by mělo být pouze dobrovolné. Dodal ale také, že lidé, kteří si vakcínu vezmou, budou mít určité výhody, například že jim bude jednodušší cestovat do jiných zemí. Zatím jsou to jen některé návrhy.

Výjimkou ale budou lidé s autoimunitními chorobami. Předpokládá se však, že tyto informace budou v modelu pasu covid.

Roman Prymula / Zdroj: YouTube

Bývalý ministr uvedl, že bohužel stále neexistuje kampaň, která by lidi přesvědčila o nutnosti očkování. Byly tam nějaké pokusy, ale nestačilo to.

„Pokud budeme mít dostatek informací, že je vakcína bezpečná, měli bychom jít příkladem jako třeba britská panovnice,“ řekl Roman Prymula v CNN Prima News.

Roman Prymula a Andrej Babiš / Zdroj: YouTube

Nelíbilo se mu také, že přístup Miloše Zemana k očkování je váhavý. Řekl, že pokud takoví vysocí politici nespěchají s očkováním, pak by v takovém případě nemělo smysl o to žádat obyčejné občany.

Takže až bude vakcína v Česku, chtěl by být jedním z prvních, kdo by se mohl očkovat.

Roman Prymula / Zdroj: YouTube

Roman Prymula mluvil i o tom, že by se mohl stát zmocněncem vlády pro očkování. Vytvoření takového postu má zatím v plánu premiér, Roman Prymula řekl, že pokud bude osloven, tak souhlasí.

Ale je to velká zodpovědnost. Očkování alespoň poloviny obyvatel země je velký úkol.

Roman Prymula / Zdroj: YouTube

Bývalý šéf resortu zdravotnictví hovořil o dodávkách a skladování vakcíny. Podle něj by očkování probíhalo pouze v očkovacích centrech, protože tato látka je obtížné dodávat a skladovat.

Jakmile bude vakcína rozmrazena, musí být aplikována, nebo po 2 hodinách bude muset být zničena.

PSALI JSME: SKUPINA ODBORNÍKŮ TVRDÍ, ŽE ČESKO BOJ S KORONAVIREM NEZVLÁDÁ A CHCE ZMÍRNIT DOPAD EPIDEMIE: KUBEK OBVINIL VLÁDU, ŽE SE NEPŘIPRAVILA K OČKOVÁNÍ

PŘIPOMÍNÁME: ANDREJ BABIŠ UVEDL, ŽE VLÁDA POŽÁDÁ O PRODLOUŽENÍ NOUZOVÉHO STAVU ASI 22. PROSINCE: DŮLEŽITOU ROLI BUDOU HRÁT HLASY KSČM

Share