104letá žena ohromuje svět svým vzhledem: Atypická důchodkyně chodí každý den do posilovny

Důchodkyně chodí každý den do posilovny a pumpuje tělo intenzivně.

Většina lidí je ohromena jejím věkem a vzhledem, protože ve 104 let vypadat tak krásně – to určitě talent.

Zdroj: ukr. media

Ruth Kundsin není typická důchodkyně, a to nejen proto, že se stala jednou z prvních profesorek medicíny na Harvardské univerzitě. Faktem je, že je téměř nemožné určit její věk.

Důchodce pečlivě sleduje své zdraví. Ruth každý den chodí do posilovny, kde trénuje nohy, lis, stehna a další části těla, a proto zvedá hodně váhy, což si nemůže dovolit každý.

Zdroj: ukr. media

Poté, co Ruth oslavila 104. narozeniny, se však začala bát, že je pro tělocvičny se svým osobním 70letým trenérem příliš stara.

„Možná jsem jen velmi stará“, stěžovala si Ruth.

Trenér je přesvědčen, že její obavy jsou marné:

„Doufám, že se Ruth vrátí, protože její výsledky jsou úžasné. Když začala karanténa, trénovala doma s činkami a elastickou páskou, ale to pro ni nestačí.“

Žena od velmi mladého věku dosáhla skvělých výsledků. Po narození druhého dítěte získala magisterský titul z mikrobiologie na Boston University School, když jí bylo pouhých 33 let.

Zdroj: ukr. media

Poté pokračovala v doktorském studiu mikrobiologie, epidemiologie a biostatistiky na Harvardské škole veřejného zdraví a promovala v roce 1958.

V roce 1976 se žena stala docentkou na Harvardské lékařské fakultě a od roku 1970 do roku 1982 pracovala jako epidemiologička v nemocnici Petera Brenta Brighama.

Na počátku 70. let se však její kariéra zastavila. Pak ji jen trénink zachránil před špatnou náladou.

„Jsem ráda, že jsem šla do tělocvičny včas. Protože nevypadala bych tak, jak vypadám a nebyla bych tak zdravá,“ řekla Ruth.

Share