Sbohem Kalifornie: Proč se Elon Musk stěhuje do jiného státu

Majitel Tesla a SpaceX Elon Musk se stěhuje k trvalému pobytu z Kalifornie do Texasu, kde není daň z příjmu. Píše to CNBC s odvoláním na nejmenované osoby, kterým Elon Musk v soukromém rozhovoru sdělil své plány na stěhování.

Zdroj: rbs.ru

Přestěhování do nového bydliště ušetří zhruba 10 miliard dolarů, které bude muset zakladatel Tesly zaplatit jako daně v Kalifornii.

V roce 2018 Musk podepsal s Teslou desetiletou opční smlouvu, která mu umožňuje vyplatit 12 tranší z balíků akcií společnosti a peněžní odměny. Po dobu platnosti opční smlouvy by Elon Musk měl zůstat předsedou představenstva Tesly.

Zdroj: 3dnews.ru

Od začátku roku 2020 kapitalizace Tesla vzrostl z 100 miliard dolarů až 550 miliard dolarů, což znamená, že hodnota opce Muska vzrostla na 50 miliard dolarů. Z nich pouze daně z příjmu v Kalifornii Elon muset zaplatit 6,5 miliardy dolarů, plus dalších několik miliard na ostatní daně státu.

Zdroj: ldaily.ua

Musk říkal, že z Kalifornie odejde a přesune sídlo Tesly do Texasu nebo Nevady ještě letos v květnu kvůli konfliktu s úřady v Alamidském kraji. Dokonce i tehdy, on dal k prodeji téměř všechny své nemovitosti v Kalifornii.

Zdroj: 24.kz

V červenci Texaský guvernér Greg Abbott v jednom z rozhovorů přiznal, že Elon Musk už dostal řidičský průkaz s registrací v Texasu.

V Texasu sídlí kanceláře firem SpaceX a Boeing Company. Maskův partner a významný investor v Boeing Company Joe Lansdale se již přestěhoval do trvalého bydliště ze Silicon Valley do okolí Austinu, kam se podle CNBC přestěhuje i zakladatel Tesly.

Zdroj: kubnews.ru

Do Texasu se přesune také generální kancelář Tesla a SpaceX. Zatímco místo registrace Tesla je Palo Alto a SpaceX je předměstí Los Angeles město Hawthorne.

Zdroj: iz.ru

PSALI JSME: MUSK UŽ JE DRUHÝM NEJBOHATŠÍM ČLOVĚKEM NA SVĚTĚ: PŘEDSTIHL V ŽEBŘÍČKU MILIARDÁŘŮ I BILLA GATESE

PŘIPOMÍNÁME: „DĚJE SE TU NĚCO EXTRÉMNĚ FALEŠNÉHO“: MUSK SE OPAKOVANĚ TESTOVAL NA KORONAVIRUS, DVAKRÁT POZITIVNĚ, DVAKRÁT NEGATIVNĚ

Share