Senátoři zuří: Andrej Babiš porušil slib a opustil jednání Senátu, kde se probíral daňový balíček

Premiér Andrej Babiš před časem říkal, že bude během celého jednání Senátu, kde se měl probírat daňový balíček. Slib ale porušil a po dvou hodinách budovu opustil. Důvodem je údajně cesta do Bruselu, kde probíhá summit EU. Informuje o tom web novinky.cz.

„Nebyl jsem schopen pověřit jinou zemi, aby mě zastoupila,“ uvedl předseda vlády s tím, že se na summitu bude projednávat rozpočet, klimatický balíček mnoho dalších důležitých témat.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Senátorům se tento krok premiéra nelíbil, protože je předem nevaroval a tím pádem mu nemohli položit otázky, které si připravili.

„Je to hrozné, že premiér této země neumí držet slovo,” zuřil místopředseda Senátu Jan Horník (STAN).

Andrej Babiš / Zdroj: gettyimages.com

Před několika dny však Babiš na sociálních sítích psal, že jednání Senátu o daňovém balíčku v žádném případě neopustí. Na Twitteru tvrdil, že ho v Bruselu může zastoupit polský premiér.

Následně předsedu vlády obhájil šéf Senátu Miloš Vystrčil (ODS), který předpokládá, že Babiš o situaci opravdu nevěděl a bude správné, když to senátoři uznají, i když ho považují za svého politického soupeře.

Miloš Vystrčil / Zdroj: youtube.com

Senátoři se dokonce pokusili silami Petra Holečka jednání přerušit do 16. prosince, ale tento návrh byl odmítnut.

PSALI JSME: MILAN KUBEK PROSÍ VLÁDU O OKAMŽITÉ ZPŘÍSNĚNÍ OPATŘENÍ: SITUACE JE PODLE PREZIDENTA LÉKAŘSKÉ KOMORY MIMOŘÁDNĚ VÁŽNÁ

PŘIPOMÍNÁME: ANDREJ BABIŠ A MILOŠ ZEMAN SE VYJÁDŘILI K TOMU, JESTLI BUDOU MEZI PRVNÍMI, KDO DOSTANE VAKCÍNU PROTI KORONAVIRU: ODBORNÍK JIM OČKOVÁNÍ DOPORUČUJE

Share